• Жива пам`ять

  Пам`ять — це сила. Завдяки історичній пам`яті людина стає особистістю, народ - нацією, країна — державою. Цією ідеєю керувався у своїй діяльності український історик зі світовим ім`ям Михайло Грушевський. Підростаюче покоління має знати історію свого народу. Пам`ятати сторінки історії - це надійний захист від національно-духовного занепаду. Збереження та захист історико-культурної спадщини — не відсталість, а глибоке почуття поваги до нашої Батьківщини. Це ознака кожного культурного народу.

  (Наталія Гончарова, прес-служба Благодійного фонду "Бєл-Сталь")


  Дванадцятого травня на малій сцені Київського обласного музично-драматичного театру ім. П.К. Саксаганського говорили про визначну подію. 2009 року побачила світ книга «Театр як життя» (матеріали до історії театру в Білій Церкві), автором якої є заслужений артист України, володар президентської стипендії, кавалер ордена «За заслуги» Володимир Олександрович Рєпін. Цього дня в залі зібралися працівники закладів освіти й бібліотечних установ міста Біла Церква та Білоцерківського району.

  Автор книги вирішив подарувати примірники видання в кожну шкільну бібліотеку загальноосвітніх закладів міста та району. Нам, жителям Білоцерківщини, є чим пишатися. Історія розвитку театрального мистецтва регіону тісно пов`язана з іменами двох видатних людей – Леся Курбаса й Панаса Саксаганського.

  Книга містить багато цікавих та маловідомих фактів з історії створення і життя театру. Автор зібрав та упорядкував досвід багатьох поколінь акторів-саксаганців. Це історія, історія театру, починаючи з 20-х років минулого століття і до його сьогодення. Унікальністю видання є те, що тут розміщено спогади і розповіді майстрів театру, безцінні фактичні та фотографічні матеріали. На її сторінках читач також зможе довідатися про визначних акторів сучасності, які віддані театру і серцем і душею.

  У нашому сучасному прагматичному сьогоденні, коли практично все оцінюється з позицій матеріального благополуччя, а про духовне воліють забувати, нелегко знайти людей, які б зрозуміли цінність зібраного матеріалу і не дали зникнути історичній пам`яті. Видання книги стало можливим завдяки підтримці небайдужих людей до розвитку культури. Зокрема, вагому підтримку було надано компанією «Євро Фінанс ЛТД» (президент- Алі Омран), благодійним фондом «Бєл-Сталь» (виконавчий директор - Олена Бульба). Серед пріоритетних напрямків роботи благодійного фонду - діяльність у сфері збереження національної культури, а також підтримка проектів у сучасній культурі. Благодійний фонд досить тісно співпрацює з театром: актори є частими гостями програми «Вихідні з «Бєл-Сталь». Минулого літа для дітей у Парку культури та відпочинку ім. Т.Г. Шевченка було влаштовано багато чудових програм та казкових дійств саме за участю молодого покоління акторів-саксаганців. Коштом компанії «Євро Фінанс ЛТД» та благодійного фонду «Бєл-Сталь» умебльовано зал.

  Виступаючи перед присутніми, Володимир Рєпін не міг втримати хвилювання. Він висловив щиру вдячність усім, хто прийшов, хто не залишився байдужим до цієї визначної події в культурному житті нашого краю :

  - Ця книга є історією життя театру в місті Біла Церква, акторів, які протягом усього часу існування театру дарували людям можливість долучитися до світу прекрасного.

  Наскільки мені вдалося втілити ідею в життя, вирішувати, звичайно ж, читачеві. Було б дуже чудово, щоб у когось з підростаючого покоління з`явилося бажання продовжити розпочату мною справу, адже зараз театр має дуже багато змін. Ми живемо для того, щоб творити, щоб передавати наступним поколінням набутий досвід та знання.

  Серед людей, які підтримали написання книги, був директор, художній керівник музично-драматичного театру В`ячеслав Валентинович Усков. Під його керівництвом театр переживає своє друге народження. В`ячеслав Валентинович прагне підняти театр на рівень міжнародного досвіду, приділяє увагу не лише творчим, сценічним аспектам театрального життя та адміністративній роботі, але й духовному збереженню національної пам`яті:

  -Перечитавши книгу, ви зрозумієте, що становлення театру було дуже нелегким. За свою історію театр не раз переживав творче піднесення, були й кризові моменти. Але головне те, що життя нашого театру нерозривно пов`язане з життям і розумом двох видатних людей - Леся Курбаса та Панаса Саксаганського. Ця книга про долю нашого театру.

  Примірники книги були передані Людмилі Аркадіївні Швень, методисту з бібліотечних фондів управління освіти і науки Білоцерківської міської ради, та Світлані Іванівні Степанчук, методисту з бібліотечних фондів відділу освіти Білоцерківської районної державної адміністрації. Сподіваємося, що книга швидко знайде свого читача й не буде частим гостем книжкових полиць у шкільних бібліотеках.

  Після закінчення урочистої частини на всіх присутніх чекав ще один приємний подарунок - чудова вистава «Той, що відчиняє двері».

  Без перебільшення, ця книга є життям нашого сучасника - талановитої людини, яка протягом багатьох років по краплині збирала матеріал, берегла історію для нащадків. Сподіваємося, що праця Володимира Олександровича Рєпіна надихне підростаюче покоління на продовження справи примноження культурного надбання талановитих сучасників. Адже кожен пережитий день - це вже історія. І хто знає, можливо, у серцях юних читачів, до рук яких потрапить ця книга, зародиться благородний задум про написання історії сучасного театру ім. П.К. Саксаганського.

  Новини Надросся.- 2009 .- №20,(21.05 – 27.05.2009)  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше