Мистецтво чаювання в Японії

На чайну церемонію, присвячену року Японії в Україні, до бібліотеки-філії №4, в День чаю, були запрошені члени клубу «Зарічани». Щоб створити атмосферу японського чаювання, читальний зал бібліотеки перетворився на справжній чайний будиночок тясіцу. Кімнату прикрашали картини із зображеннями японських пейзажів, ієрогліфи та квіти сакури. Обов’язковою умовою для участі у заході була вимога вдягтися відповідно до умов чайної церемонії.

Бібліотекар Олена Буяненко розповіла про історію чаю, філософію чаювання, ознайомила з особливостями та правилами чайної церемонії. А далі учасники дійства намагались відтворити церемонію чаювання в Японії. Дух чайного мистецтва зближує людину з природою і втілює в собі такі важливі життєві цінності, як доброзичливість та духовність. Учасники заходу читали японські вірші хоку, ділилися цікавою інформацією про культуру Японії. Під час чаювання звучала традиційна японська музика, яка допомогла присутнім зануритися в атмосферу «країни, де сходить сонце».

Світлана Линник.