• Незгасимий вогонь пам`яті

  Щороку в травні ми відзначаємо День Перемоги. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1941-1945рр.
  Не щезнуть в пам`яті людській, не підуть в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу - його битва, його перемога над фашистами. Можна по-різному ставитися до Великої Вітчизняної війни, по-різному її називати, але хіба можна забути тих, хто поліг у боях, хто віддав своє життя для щастя інших. Нелегке наше сьогодення не може заступити радості приходу весни, а разом з нею і Дня Перемоги. Цей день назавжди залишиться для нас затьмареним від гіркоти втрат і осяяний сонцем Перемоги. Його наближували, як могли, люди, котрим було дуже нелегко в ті вогненні літа і яким найважче сьогодні. У довічному боргу наше покоління і перед тими ветеранами війни, кому пощастило пройти через горнило битв і дожити до світлого Дня Перемоги. Все менше залишається їх у життєвому строю. Даються взнаки і опалена війною молодість, сирі окопи і бліндажі, голод і холод, хвороби рани; їхні груди вкриті медалями; на скронях - сивина. Але вони пам`ятають ті страшні часи, хоч часто їм і не хочеться про це згадувати. Неможливо позбутися нав`язливої жахливої думки: а прийде ж день, коли піде з-життя останній з цих літніх людей з орденами.

  Вшановуючи пам`ять ветеранів Великої Вітчизняної, в центральній бібліотеці для дітей відбулася зустріч з автором книги "Невгасимий вогонь пам`яті" М.П.Жуковою, учасницею Великої Вітчизняної війни, педагогом за освітою. Все своє свідоме життя ця жінка присвятила вихованню в дітей любові до Батьківщини, патріотизму, поваги до минулого. За словами автора, її книга написана "з болем у серці" і з величезною пошаною до тих, хто пройшов дорогами війни. Вона присвячена людям, які вписали свої імена в історію власним подвигом. Цим героям встановлені пам`ятники, їхні імена носять вулиці та площі нашого міста.

  Слухачами на зустрічі стали учні 7 класу ЗОШ №4. Незважаючи на те, що теперішнє підростаюче покоління дуже мало знає про Велику Вітчизняну війну, що дехто навіть достеменно не знає, хто і проти кого воював, тема зустрічі зацікавила учнів. Марія Павлівна, маючи більш як 50-річний педагогічний стаж, зуміла так побудувати бесіду, що присутні ловили кожне слово, і, дивлячись в їхні обличчя, було зрозуміло, що почуте їм не байдуже. Наприкінці зустрічі авторка подарувала свою книгу класному керівникові учнів, із сподіваннями на те, що вона стане в пригоді не одному поколінню. Обов`язок нас, дорослих - передати наступним поколінням пам`ять про лихоліття війни і героїзм нашого народу. Війна не оминула жодну українську родину. У кожній сім`ї зберігається свій символ того часу: фотокартки, листи-трикутаики з фронту, здобуті звитягою ордени і медалі. Тому ми не маємо права забувати, якою ціною далася нам перемога.

  О. Корнієнко, зав. відділом ЦЦБ,

  Замкова гора .- 2009 .- 22 травня.- С.7  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше