• Володимир Рєпін: “Театр як життя”

  Хоч це і не театральна прем`єра, але презентація книги актора Київського обласного театру ім. П. К Саксаганського, заслуженого артиста України Володимира Рєпіна «Театр як життя» є, без перебільшення, визначною театральною подією.
  Автор довго виношував ідею написания книги про життя театру з часу його заснування (90 років) і до сучасності, з його злетами і падіннями, трагізмом і нечуваним успіхом, з непересічними долями акторів, що служили театру вірою і правдою, не залишивши його стін, коли театр практично розвалився, а театральна трупа зневірилася у його відновлення. На щастя, нині театр перебуває на підйомі слави. I цим пишається кожен білоцерківець, а майже століття тому театральний діяч Лесь Курбас тільки закладав паростки українського сучасного театру на теренах Білої Церкви, впроваджуючи нові театральні техніки та постановки.

  В основу книги лягли не тільки спогади та архівні матеріали, які збирав все життя Володимир Олександрович, а й чимало цікавих ексклюзивних фото, афіш.

  «Я вважаю, що сьогодні відбулося надзвичайне свято. Книга - це підсумок всієї творчої історії нашого театру. Я вважаю, що це велике досягнення для театру, творчого колективу, який теж посприяв у її написанні. Я лише підсумував все те, що було в моїй пам`яті, і те, що творили наші корифеї. Спасибі всім, і я буду радий, хто зацікавиться моєю книгою і історією нашого Київського обласного театру ім. П. К. Саксаганського», - сказав під час презентації В. Репін.

  Привітав автора і директор театру, художній керівник В`ячеслав Усков. Наразі він зазначив, що театр на правильному шляху, і попереду у нього ще багато чого цікавого. Наприклад, театр ім. Саксаганського задіяний у міжнародній програмі вступу України до ЄС, а в рамках цієї програми - співпраця з університетом сучасних театральних технологій ( Англія). “Це означає, - зізнався В.Усков, - що на сцені театру ім.Саксаганського ставитимуться спектаклі за участю театральних труп із Франції, Великобританії, деяких африканських країн, але не тільки, бо в цих виставах гратимуть і наші актори”. Крім того, на базі обласного театру ім. Саксаганського проводи-тимуться театральні тренінги за участю митців із Японії, Великобританії, Франції тощо.

  Володимир Рєпін подякував усім, хто допоміг йому фінансово здійснити мрію і видати книгу. А це ПП ТОВ. «Євро Фінанс ЛТД» (президент Алі Омран), ПП «Дригало» (Л.Дригало), ПП «Логрус» (В. Одольський) та видавець О. Пшонківський. Колеги, друзі, представники сталепрокатного заводу, численна когорта представників бібліотечної системи - всі щиро та сердечно привітали Володимира Рєпіна з виданням його книги - праці, яка, як і театр, стала всім його життям. До привітань приєднується і весь колектив РіА «БЛІЦ».

  Надя Кащук

  Тема .- 2009.- 21 мая .- С.7  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше