«Коли ми повернемося…»

На жаль, останні три роки, після окупації Криму Росією, яка вважає півострів своєю територією, життя кримськотатарського народу кардинально змінилося. Перед багатьма людьми постав важкий вибір – покинути батьківщину або залишитися... Коли думаєш про анексію півострова, одразу згадуються сумні події 1944-го – масова депортація кримських татар, яка забрала життя майже половини корінного народу Криму. Вони поверталися на історичну батьківщину десятиліттями, з неймовірними втратами і труднощами.

Про цю сторінку історії кримськотатарського народурозповідає фотовиставка «18 травня 1944 року – трагічна дата в історії кримськотатарського народу. Боротьба за повернення на Батьківщину», яка нещодавно відкрилася в бібліотеці-філії №5. Фотографії і документи свідчать про весь складний шлях до дому.

Ми солідарні з кримськотатарським народом, що і нині змушений терпіти репресії і переслідування. Вражають слова, проникнуті болем, із віршу Лілі Буджурової, журналістки і поетеси, «Когда мы вернемся...»:

«Когда мы вернемся домой всем народом,

Придется вам вспомнить, откуда мы родом,

Придется вам вспомнить, откуда вы сами

Незваными здесь объявились гостями...»

Людмила Козєл.