• Писанки казкової краси

  Символічно, що свої художньо-прикладні витвори діти представили на суд глядачів та конкурсного журі саме великоднього тижня. Виставку-конкурс благословив благочинний Білоцерківського району, настоятель церкви Покрова Божої Матері о. Миколай Пауков.


  Традиція розписувати яйця сягає своїм початком у дохристиянські часи. У праукраїців яйце було початком всього, прообразом Космосу. Вони вірили, що весь світ є подібним до великого яйця: шкаралупа - це небо, плівка - хмари, білок - вода, жовток - земля. Релігійне значения писанки має дві складові частини: значения самого яйця, в якому є живий зародок, та значения написаних на ній божественних символів. Писанці встановлюють пам'ятники, їй поклоняються і шанують. Розмальовують яйця напередодні Великодня, обов'язково в гарному настрої, чистому одязі і з чистими помислами.

  Про історію писанкарства та вміст великоднього кошика присутні дізнавапися з літературно-музичної композиції, підготовленої бібліотекарями Центральної міської бібліотеки для дітей та її активними читачами. Юні читачки виконували українські пісні. Аліна Драбинко та Уляна Кравченко, одягнені в святкові стилізовані костюми, розповіли історію про писанки та крашанки. Діти вгадували загадки та зачаровано спостерігали за казковим дійством у виконанні учасників лялькового театру, що діє при дитячій бібліотеці.

  На завершения залишилося „найсмачніше" - нагородження переможців. Компетентне журі визначило кращі роботи у вікових групах. Утім приємні подарунки отримав майже кожен учасник, а це діти з усього міста, які представляли свої навчальні заклади, бібліотечні філіали, дитячо-юнацькі клуби.

  Сподіваємося, що виставка писанкарства стане традиційною для нашого міста й білоцерківська дітвора щороку радуватиме все новими прегарними композиціями.

  Таміла Герасименко

  Новини Київщини .- 2009 .- №6 .-С.8  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше