• Як не стати жертвою злочину

  Нині кожний свідомий громадянин розуміє, що дуже важливим є формування високого рівня правосвідомості та правової культури особливо у підростаючого покоління, адже без глибоких знань права розвиток суспільства фактично неможливий.


  Тому, вже більше 5 років в центральній бібліотеці для дітей працює юридичний лекторій "Підліток і закон", який допомагає читачам – учням 5-9 класів усвідомити себе представниками держави, повноправними членами суспільства. На засіданнях лекторію обговорюються найрізноманітніші питания, які мають безпосередній зв`язок із життям людини та правовою практикою.

  18 березня 2009 року відбулося чергове засідания лекторію під назвою "Як не стати жертвою злочину". На засідання були запрошені учні 8-х класів СЗОШ №12. Цього разу гостем читачів був начальник відділу кримінальної міліції в справах дітей Царенко Віталій Володимирович. Свою зустріч Віталій Володимирович розпочав з того, що останнім часом набуває актуальності тема про злочини, пов`язані з пограбуванням, крадіжками та шахрайством. Доступно і зрозуміло він розказав дітям про класифікацію злочинів та відповідальність за них, про вік, з якого настає кримінальна та адміністративна відповідальність. Та найбільша увага була приділена все ж таки темі, як вберегтися від посягань злочинців. Капітан міліції звернув увагу слухачів на методи самозахисту як в громадських місцях, так і в своєму власному помешканні, тому що зазначені злочини дуже часто поєднані з насильством, яке є небезпечним для здоров`я та життя.

  Під час зустрічі було зазначено і те, що підлітки стають не тільки жертвами, а й учасниками злочинів, і варто знати, що неповнолітні починають нести кримінальну відповідальність з 14 років, а адміністративну - з 16 рок!в. Особливу увагу було звернено на те, що підлітки відповідають за законом і за вживания ненормативної лексики, і за вживания алкоголю та появу в нетверезому стані в громадських місцях, і за зберігання та розповсюдження наркотичних засобів та проституцію.

  Гість лекторію відповів на всі запитання, які виникли у слухачів.

  Учні СЗОШ№12, яких поінформувала про зустріч та організувала вчитель української мови та літератури Шестакова Олександра Іванівна, були вдячні за таку необхідну, цікаву, змістовну та актуальну інформацію. Тож, якщо ви хочете дістати відповіді на безліч запитань, що допоможуть підготуватися до повноцінного життя - запрошуємо вас відвідати наступні засідання юридичного лекторію "Підліток і закон". На ваші запитання дадуть відповіді юристи, правознавці, лікарі, книги та журнали. Скористайтесь можливістю стати юридично грамотними, незалежними.

  Заняття лекторію проходять кожної другої середи місяця в центральній бібліютеці для дітей.

  Наша адреса: вул. Леваневського, 55; тел. 7-30-73

  Корнієнко О.А., зав.відділом ЦДБ

  Гриф .- 2009 .- 15 квітня .- С.5  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше