• Земле моя, ти козацькою славою щедра

  Земле моя, ти козацькою славою щедра

  Кожен народ свято береже пам’ять про своїх предків, величається ними перед всім світом, бо з них складається історичний авторитет нації.

  Така вже доля української землі, що впродовж століть вона не знала спокою від численних ворогів, які шматували і нівечили її, руйнуючи міста і села, поневолюючи людей. Ці трагічні сторінки історії розгортаються перед нами у народних думах та піснях. Зокрема, значну частину фольклорних творів присвячено героїчній боротьбі славетних українських лицарів за волю, оборонців рідного краю – запорозьких козаків.

  Напередодні Дня Козацтва працівники бібліотеки-філіалу №6 провели літературну годину «У козаків не має дати смерті, живуть вони у думах та піснях» для дев’ятикласників БЗШ №21.

  Бібліотекар Світлана Шута запросила підлітків здійснити екскурс в минуле, до скарбів нашої славетної та співучої нації. Розповідаючи про історію зародження могутньої сили – козаків, створення Запорізької Січі, вона значну увагу приділила звичаям, обрядам, символам гетьманської влади

  Розповідь бібліотекаря перемежовувалась уривками дум: «Самійло Кішка», «Корсунська перемога», «Богдан Хмельницький та Барабаш», «Повстання проти польських панів» та українськими піснями про козаків: «За світ стали козаченьки», «Один місяць сходить», «Їхав козак на війноньку», «Служив козак у війську», «Ми нащадки козацького роду», «Козацькому родунема переводу». Адже, народні думи та пісні займають особливе місце в історії української культури. Вони є зразками мужності й чистоти, краси і сили народної.

  Для кращого ознайомлення з думами та піснями, в яких зображена героїчна боротьба козаків, учасникам заходу були запропоновані книги: «Героїчний епос українського народу», «Народні думи», «Українські народні думи та історичні пісні», «Наша дума, наша пісня», «Розлилися круті бережечки».

  «Народні думи і пісні про героїчне минуле – це мрії українців про кращу долю. Саме в цих піснях і думах живе Україна», – зауважила бібліотекар.

   

   

  Ірина Скрох, бібліотекар БЗШ №21.

     Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше