Чому він жовто-блакитний

Починаючи з 2004 року, 23 серпня в Україні святкують День Державного Прапора. Невипадково святкують його напередодні Дня Незалежності, тому що ці дві події нерозривно між собою пов’язані. Бібліотекар Галина Бондар підготувала та провела для читачів ЦДБ бесіду-діалог «Чому він жовто-блакитний?». Вона розповіла дітям історію виникнення прапора, про те, що жовто-блакитний стяг завжди був символом боротьби українців, а зараз символізує незалежність та суверенітет держави. Синій колір здавна символізував чисте, мирне небо, а жовтий – колір праці та добробуту, колір хлібного лану.

З цікавістю роздивлялися читачі і зображення козацьких прапорів різних часів, відповідали на запитання вікторини «Що ти знаєш про Україну?». У ході заходу експромтом організувався конкурс на краще декламування віршів про державні символи та про Україну.

Читачі зауважили, що навіть серйозний захід може бути не тільки корисним, а й цікавим.

Олена Корнієнко, зав. ЦДБ.