• О, писанко! Ти – символ України!

  Увага! Конкурс!

  Міська централізована бібліотечна система проводить конкурс писанок!


  “ О, писанко! Ти – символ України! Любові й миру вічна берегиня!”

  З настанням весни приходить найголовніше свято християн, пов`язане з обрядовістю і вірою – Великдень. В українського народу побутують чудові звичаї та традиції , які передаються з покоління в покоління. Великдень в українців завжди асоціюється з писанкою. Навіть неможливо уявити собі Великдень без писанок. Адже вони і око радують і нечисту силу відганяють, створюють особливий святковий настрій . Писанка – це витвір мистецтва. Все найкраще також порівнюється з писанкою, про неї складали легенди, перекази, міфи.

  У міфології багатьох народів можна знайти оповіді про яйце. Наші предки вірили, що саме з яйця утворився світ, з нього зароджується життя.Десь далеко, у сивій давнині, губиться слід звичаїв розмальовувати яйця. Вважалося, що писанки захищають людину від зла, а приносять їй добро і достаток. А люди, які вміють розписувати яйця – надзвичайно щирі і добрі.

  У нашому місті є також багато людей, що займаються писанкарством, особливо виділяються діти. З метою виявлення таких умільців-дітей ЦДБ міської ЦБС оголошує конкурс писанок “ О, писанко! Ти – символ України! Любові й миру вічна берегиня!”

  У конкурсі можуть брати участь діти-читачі міських бібліотек з 6 до 15 років.

  Кожен учасник може представити на конкурс писанки( дерев`яні, керамічні, скляні, на яйцях птиці). Види писанок можуть бути : крашанки, мальованки, дряпанки, крапанки, бісерки. Доповненням до писанок може бути малюнок орнаменту на папері, оповідання або легенда, присвячені Великоднім святам.

  Роботи повинні бути виконані охайно, оформлені з фантазією та використанням традицій рідного краю.

  Роботи будуть прийматися до 17 квітня 2009 року в усіх бібліотеках мікрорайонів міста. Відкриття виставки та визначення переможців відбудеться 22 квітня 2009 року о 12 год. в Центральній бібліотеці для дітей на масиві Леваневського.

  Переможці отримають нагороди та призи. Тож чекаємо всіх талановитих дітей, які люблять і шанують традиції і звичаї рідного краю.

  Р. Григоренко, заступник директора міської ЦБС.

  Гриф .- 2009 .- 1 квітня .- С.8  Поділись з друзями:
Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше