• Такі свої, такі рідні українські казки

  25 березня відбулася презентація збірки казок Аліни Третяк «Знаковий знак» в рамках проведення Всеукраїнського тижня дитячого читання.


  Сьогодні, у час стрімкого розвитку цивілізації та новітніх технологій, за всіма своїми життєвими перипетіями українське суспільство інколи забуває, якого воно роду та чийого племені. Добирає досвід інших, запозичує чуже. А все ж так просто. Україна має свої витоки, і якщо їх змалку прищеплювати дитині, то й буде та нація, про яку нині тільки й мовлять. А на чому ж можна вчити малечу, як не на українських народних казках?!

  Хто не пам`ятає своє дитнство з добрими казковими персонажами: мужнім Котигорошком та Івасиком-Телесиком, хитрим лисом Микитою та паном Коцьким й багатьма іншими народними та літературними героями. Був час, коли видавництво української літератури , в тому числі дитячої, переживало не стільки застій , скільки зневагу. Проте тепер , як зазначає Аліна Третяк- журналіст , письменниця та автор книги українських казок "Знаковий птах", - нині інший час, і знаходяться люди, які допомагають реалізовувати ідеї письменників, в тому числі і її.

  Аліна Третяк народилася у Білій Церкві. Закінчила факультет журналістики Національного університету ім. Т. Шевченка. Друкувалася у багатьох виданнях України та Росії. Працювала у виданнях «Петрівна», «Новий день” «Родзиночка», заступником головного редактора у виданні для ділових жінок «Леді і бізнес». Нині вона працює у виданні “Закон і обов`язок» заступником головного редактора, має звання майора внутрішньої служби. Є членом Національної Спілки журналістів України. Пише вірші, казки, оповідання, виступає на радіо у передачі «Вечірня колисанка». Аліна Третяк - лауреат творчих конкурсів. Як автор, брала участь у підготовці 4 книг про долі сучасних жінок України під назвою «Жіноче серце сповнене любов`ю.”

  25 березня відбулася презентація збірки казок Аліни Третяк «Знаковий птах» в рамках проведення Всеукраїнського тижня дитячого читання. Традиційно, у шкільні весняні канікули, з 21 березня до 1 квітня, в усіх бібліотеках, відповідно й у білоцерківських проводяться різні форми роботи щодо популяризації книги й дитячого читання: презентації книг, їх обговорення, зустрічі з письменниками, творчі конкурси, літературні читання, години поезії тощо. Працівники централізованої бібліотечної системи постаралися на славу, бо на презентацію книги «Знаковий птах» запросили всіх, хто мав відношення до видання книги, а також вчителів, учнів та дітей, які займаються малюванням, бо вони зробили ілюстрації до улюбленої ними казки.

  Збірка казок “Знаковий птах» складається з двох частин. Перша - під назвою «Казки-козаки», друга - «Мудрі казки», але, за словами Аліни Третяк, вона спробувала зібрати воєдино оригінальні історії, неймовірні пригоди, яскраві характери та ситуації, віднайти тон та ритм роз- повідей та своєрідну стилістику живої мови, що прекрасно в інсценуванні казки «Знаковий птах» продемонстрували діти. Власне, бачення світу Аліни В`ячеславівни - це майстерне володіння українським словом, а образи казок повно, у відповідності з історичними фактами відображають славне минуле козацьких ватажків: Семена Палія, Івана Підкови, Івана Сірка, Івана Мазепи та інших історичних постатей. «Знаковим птахом» переймався і батько Аліни В`ячеславівни - поет, пісняр В`ячеслав Юхимович Третяк, який виступив редактором книги. В інтерв`ю він розповів про творчі нахили доньки, яка з дитинства багато малювала, ліпила з пластилину і... багато писала. І Аліна, І В`ячеслав Юхимович подякували за допомогу в організації видання книги меценату і людині, яка шанує героїчне минуле України та його відроджує - директору будівельного підприємства “Білоцерківський ДБК», верховному отаману Білоцерківської Січі ім. С. Палія Андрію Дрофі. Під час виступу Андрій Григорович побажав авторці великих письменницьких успіхів, адже книга надає можливість в першу чергу дітям, доторкнутися до сокровенного – українських національних витоків, героїчної минувшини козацької доби. “Вони спонукають гаряче любити свою Батьківщину, утверджувати справжні чесноти і цінності, якими наділив нас Бог і залишили у спадок наші пращури – козаки”, - зазначив він.

  У заході взяли участь представники обласної бібліотеки для дітей, які подарували бібліотекам міста та району книги на суму більше 40 тисяч гривень, а також заслужений працівник культури України, директор школи мистецтв № 1 Юрій Павленко та заслужений діяч мистецтв України Тамара Павленко, партизан В.в.в Іван Чайка (одну із казок авторка присвятила і йому), заслужений працівник культури України, директор ЦБС Петро Красножон. В рамках презентації відбувся й конкурс малюнків-ілюстрацій до книги, підготовлених юними читачами міських бібліотек, що продемонструвало повноту творчого осмислення дітьми казок, розкрило їхнє художнє бачення та сприйняття літературних героїв.

  Вікторія Швець

  Майдан –брок .-2009 .- 2 квітні .- С.10  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше