• Всеукраїнський тиждень дитячого читання у бібліотеках міста

  Стало доброю традицією, що місяць березень, відкриваючи нам весну, водночас приносить свята, присвячені дитячій книзі. І хоч спадає інтерес дітей до книги і читання (здебільшого це книги з шкільної програми), все ж любов і цікавість до книги зникла далеко не в усіх читачів.


  Нещодавно мені довелося побувати у бібліотеці №5 і там я стала свідком цікавого діалогу десятирічного книголюба Владислава Цвірова із завідуючою М.В.Янчук, який дуже добре обізнаний із дитячою літературою, особливо любить читати пригодницькі книги. Владислав попросив ще нові книги і коли йому запропонували на вибір 4-5 книг сучасних авторів, він швидко зорієнтувався і чітко переказав уже прочитані книги та ще й назвав чималеньку кількість творів і авторів, які вже прочитав раніше. Досить часто відвідує бібліотеку ще один допитливий читач-учень 4 класу Віталій Семенченко, який відвідує бібліотеку ще з дошкільного віку, любить не тільки художні твори, а й книги пізнавального спрямування. Серед читачів-дівчаток найактивнішою є Олеся Олексієнко, семикласниця ЗОШ №6, яка читає багато, систематично і серйозно.

  Привернувши увагу дітей до високохудожніх творів, відродити читання як духовну потребу й має на меті Всеукраїнський тиждень дитячого читання, який традиційно проводиться бібліотеками у дні весняних канікул. А ще в ці дні проводяться зустрічі між користувачами та творцями дитячої книги (письменниками, художниками, видавцями, редакторами, вченими), прем`єри нових книг, дитячі ранки, літературно-поетичні години.

  Цього року наші бібліотеки також підготували багато змістовних заходів для наших читачів з нагоди Тижня, а найголовніше свято відбудеться 25 березня у Будинку органної та камерної музики, на якому відбудеться презентація найпершої книжки козацьких казок "Знаковий птах" нашої землячки Аліни Третяк, яка вийшла друком у видавництві О.В.Пшонківського. Ця книга ввібрала в себе народні перекази, легенди, авторські казки про героїчну минувшину козацької доби. Оригінальні історії, неймовірні пригоди, яскраві характери окремих героїв казок - славних козацьких ватажків Семена Палія, Івана Підкови, Івана Сірка, Кирила Розумовського, гетьмана Івана Мазепи змальовані авторкою з опертям на історичні джерела, а описані ситуації, тон і ритм розповідей - все це надає особливу чарівність казкам Аліни Третяк. Книга розпочинається передмовою "Знаковий птах української історії доктора історичних наук Тараса Чухліба, який пише: "Казки приваблюють дітей і безліччю чарівних персонажів: це козаки Ничипір Голота і Славко Переліт, Іван Вишиванок, Свербивус і Перебийніс, Савка і Свирид, Нездойлишапка і Хитромудренко. Понад усе для них - козацька честь і слава, вірність перед своїм народом та боротьба за правду. Знаковим птахом української історії для авторки є лицар-козак - справжній, чесний, мужній, сильний, сміливий і безсмертний.

  Казки Аліни Третяк зацікавлять не лише дітей, але й дорослих, спонукатимуть їх любити українську історію, мову, літературу, народну творчість, а також цінувати їх як важливе джерело духовного багатства, моральної досконалості й національної самосвідомості. "Чому нашу мову звуть солов`їною, звідки потрапило на Україну тюльпан-дерево, як літали повітрям козацькі чайки, чому у нашої калиноньки навіть зерня сердечком, а шипшину називаємо свербивусом, чому козаків оберігає Матінка Божа, яку таємницю мали Мазепина сорочка, килимок Івана Підкови І хрест Івана Сірка, чому одолень-трава, кропива, татар-зілля дають козакам силу богатирську - ось про що ці казки. А казки - то і є найправедніша правда. Усі ми в душі козаки, казкарі та мрійники", - так говорить у зверненні до читача про свою книгу сама авторка.

  Тож усі - діти, їх батьки, бабусі й дідусі, які завітають до нас на свято, зможуть серцем і душею пригорнутися до витоків і гпибини своєї нації, свого народу.

  Ми надаємо можливість і нашим читачам проявити творчу ініціативу. Оголошуємо конкурс юних художників на кращу ілюстрацію до казок по книзі Аліни Третяк "Знаковий птах". Свої роботи приносьте у бібліотеки міста до 20 березня 2009р. Кращі з них будуть експонуватися на святі книги 25 березня, а їх автори будуть відзначені дипломами та призами.

  Отож, книга дуже цікава і чекає на свого читача у бібліотеках. Якщо ви її уважно прочитаєте, то зможете стати учасником літературної вікторини і виявити знання казок Аліни Третяк та отримати нагороду. Побувавши на святі, зможете оглянути ілюстрації до книг, написані вашими друзями, познайомитися з юними акторами з театральної студії ЦТДЮ "Соняшник", поспілкуватися з автором і видавцем, побачити наших видатних земляків, яким присвячені казки збірки, послухати талановитих ровесників, які навчаються у школі мистецтв №1, поділитися своїми враженнями про цю книгу і її героїв.

  Тетяна Біла, зав. відділу метод.та бібліограф. роботи Білоцерківської міської ЦБС

  Гриф .- 2009 .-25 березня.- С.16  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше