• “Поезія – тепло. Господь із нами”

“Поезія – тепло. Господь із нами” “Поезія – тепло. Господь із нами” “Поезія – тепло. Господь із нами” “Поезія – тепло. Господь із нами”

У цьому році виповнюється 75 років від дня народження члена Національної спілки письменників України, автора багатьох поетичних і прозових збірок, нашої землячки Ніни Петрівни Опанасенко. Визнанням творчих здобутків поетеси стали відзначення Білоцерківською міською літературно-мистецькою премією імені Івана Нечуя-Левицького, молодіжною премією імені Олександра Бойченка та Київською обласною літературною премією імені Григорія Косинки.

Творча співпраця поєднувала письменницю з бібліотеками міста та району. За ініціативи міської і районної ЦБС та за підтримки депутатів міської ради Андрія Короля, Сергія Грисюка, представника депутатської асоціації Володимира Малюка, письменницької родини Анатолія та Галини Гай, 11травня 2017 року у бібліотеці-філії №9 відбувся міськрайонний конкурс читців-декламаторів творів Ніни Опанасенко «Поезія – тепло. Господь із нами».

Тридцять сім читачів бібліотек міста і району віднайшли у поезії письменниці своє сучасне бачення віковічних тем – любові до Батьківщини, до рідного краю, збереження людських і сімейних цінностей.

Мажорним акордом, гімном пошани до традицій української родини, поваги до людей старшого покоління – улюблених бабусь і прабабусь – прозвучала літературна композиція «Відчайдух із 15-ої» у виконанні читачів бібліотеки-філіалу №3, учнів 1-В класу БЗШ № 15.

Оскільки конкурс проходив у переддень свята Матері, більшість учасників висловили свої почуття до Найкращої, Наймилішої, Найріднішої Мами словами поетеси. Затуманилися очі слізьми, коли звучав вірш «Пам’яті матері». Вулкан емоцій вибухнув у присутніх під час прочитання монологу-сповіді «Для пташки, не вмерлої в грудях, – для мами»: «Покличу маму з небуття: ось вона, твоя хустина, мамо! Візьми. Там, в голубих снігах, вона тобі, напевно, знадобиться. Відпочивайте, мамо. Мені ж треба працювати, бо маю борг ще, мамо… Перед життям…».

Журі у складі члена спілки письменників України, поетеси Галини Гай, головного методиста міської ЦБС Олени Бульди, завідуючої методвідділом районної ЦБС Людмили Савич визначили найкращих із кращих.

ІІІ місце у вікових категоріях 1-4 класи, 5-7 класи, 8-11 класи посіли: читач бібліотеки №9, учень БЗШ № 22 Назар Шевченко; читачі Центральної бібліотеки, учні гімназії № 2 – Анна Марчук і Валентина Кашуба.

ІІ призове місце вибороли: читач бібліотеки №6 Денис Клюєв, учень БЗШ №23; читачка бібліотеки №5Анастасія Нагорна з колегіуму; читач бібліотеки №4 Дмитро Чичук, учень БЗШ №13.

Володарями перших місць стали: читачка бібліотеки №9, учениця СПМШ №16 Анастасія Гальченко; Олена Чайченко, читачка Пилипчанської книгозбірні; Тетяна Бучук – читачка Матюшанської сільської бібліотеки.

Гран-Прі за неперевершене прочитання вже згаданого монологу-сповіді отримала читачка бібліотеки №9, учениця СПМШ № 16 Анна Никоненко.

Своїми спогадами про спілкування з Ніною Опанасенко поділилися з присутніми голова Київської обласної організації спілки письменників України Анатолій Гай та вірна подруга поетеси Жанна Мірошкіна, а також прозвучали вірші Галини Гай, присвячені Ніні Петрівні.

Аномально прохолодного травневого дня учасникам конкурсу було затишно і комфортно, бо в залі панували поезія й тепло, Господь із нами.

Катерина Волинець.