• Рядки, обпалені війною

Рядки, обпалені війною Рядки, обпалені війною Рядки, обпалені війною

Дата 9 травня 1945 року навічно закарбувалася в пам’яті українського народу.Цей світлий травневий день приніс довгождану тяжку Перемогу над фашизмом, мир до людських осель. Якою ціною була здобута Перемога нагадують нам «…обеліски край дороги».

Протягом Другої Світової війни, від її першого й до останнього дня, разом з усім народом боролися з фашистською чумою письменники.

Вшановуючи ветеранів Другої світової війни, колективи бібліотеки-філіалу №10 та загальноосвітньої школи №5 традиційно проводять конкурс читців фронтової поезії. Цього року він мав назву «Стоїть обеліск край дороги».

47 юних читців, від другокласників до одинадцятикласників, 47 поезій… Неможливо без сліз слухати «Ніхто не забутий» Бориса Олійника, «Куклу» Вероніки Тушнової, «Варварство» Муси Джаліля, «Жди меня» Костянтина Симонова…

Кращими виконавцями, які візьмуть участь у фестивалі «Пісня в солдатській шинелі» та мітингу біля пам’ятника «Танк» стали Аріна Яковенко (4-А), Каріна Кириченко (4-Б), Юля Чихічина (5-В), Влада Оводенко (7-А), Оля Клінкіна (7-Б), Вероніка Кокот (7-В), Дар’я Покровська (10-Б), Максим Кваша (8-А), Єлизавета Покровська (11-А).

Стоять обеліски край дороги… Вклонімося їм, пам’ятаймо полеглих і шануймо живих. Хай буде мир на нашій Землі.

Ганна Нагорна.