• Ви чули, як плаче покинута Прип’ять?

  Ви чули, як плаче покинута Прип’ять? Ви чули, як плаче покинута Прип’ять? Ви чули, як плаче покинута Прип’ять?

  31 рік тому, 26 квітня 1986 року, Україну спіткало велике нещастя. Так званий «мирний атом» вирвався з четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС, сіючи горе і смерть на своєму шляху. Там, де цвіли сади, біліли хатинками мальовничі села, наповнювали навколишній світ життям гамірливі міста, утворилася понівечена радіацією зона відчуження.

  «Ви чули, як плаче покинута Прип’ять?» – вечір-реквієм під такою назвою підготували для учнів БЗШ №6 працівники бібліотеки-філіалу №9. Ось вони – хвилини, які розділили життя мільйонів людей на «до» і «після» трагедії.

  На екрані змінюються жахливі картини тієї вогняної ночі. З книжкової виставки «Вони собою людство заступили» дивляться в очі присутніх герої-ліквідатори: Володимир Правик, Віктор Кібенок, Василь Ігнатенко, Володимир Тишура, ліквідатори з Білої Церкви: Георгій Нагаєвський, Петро Міщенко, Олексій Сушко, Віктор Сазонов, які ціною здоров’я і навіть власного життя врятували Європу від загибелі.

  Завідуюча бібліотекою Катерина Волинець розповіла дітям про причини і наслідки катастрофи, про її трагічні уроки. Звучали на заході вірші-молитви, пісні-посвяти, а також сумні спогади очевидців тих подій.

   

  Галина Чередник.  Поділись з друзями:
Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше