Космос їхнього життя

Більшість людей сьогодні сприймає польоти в космос як щось само собою зрозуміле. Важко усвідомити всю сміливість, винахідливість, а найчастіше надзвичайну геніальність перших підкорювачів космосу.

Серед численних представників плеяди піонерів космосу почесне звання першовідкривачів належить нашим відомим співвітчизникам. Це, насамперед, українські вчені– цьогорічні ювіляри Сергій Корольов, якому виповнюється 110 років від дня народження та Юрій Кондратюк – 120 років від дня народження.

Про тернистий шлях до зірок українських підкорювачів космосу розповіли працівники бібліотеки-філіалу №9 Катерина Волинець і Тетяна Сулейманова членам клубу «Сузір’я» під час зоряної години «Космос їхнього життя». Ні переслідування радянської влади, ні тюремне ув’язнення не зламали волю геніальних вчених.

Юрій Кондратюк –вчений-винахідник, один із піонерів ракетної техніки й теорії космічних польотів, автор так званої "Траси Кондратюка", якою подорожували на Місяць космічні кораблі "Аполлон".

Людство аплодувало повідомленню про виведення 4 жовтня 1957 року першого в історії штучного супутника Землі. Кожен запуск– епохальне досягнення. Апогеєм діяльності Сергія Корольова стало 12 квітня 1961 року – перший космічний політ Юрія Гагаріна на кораблі "Восток".

Цікавою була розповідь про відомого українського космонавта, нашого земляка Павла РомановичаПоповича, 55-річчяйого польоту в космос також відзначається цього року.

Як справжній космічний гімн прозвучала на заході українська народна пісня «Дивлюсь я на небо», яку заспівав під час польоту Павло Попович.

Галина Чередник.