• Почути Кобзаря крізь віки

  9 березня -195 років від дня народження великого сина українського народу, геніального поета, мислителя, революціонера-демократа Тараса Григоровича Шевченка.


  З цієї нагоди минулого тижня відбувся ряд урочистостей. Серед них - обласний захід, що пройшов у Київському обласному музично-драматичному театрі ім. П. Саксаганського. Вшанувати пам`ять поета до Білої Церкви приїхала делегація з Київської обласної державної адміністрації на чолі з губернатором області Вірою Іванівною Ульянченко, а також представники 16 міст і районів Київщини.

  Святковий концерт розпочали актор театру Валерій Войтов та народна капела бандуристів «Україночка» під керівництвом Раїси та Сергія Томащуків. Після цього голова Київської обласної державної адміністрації Віра Ульянченко, скориставшись урочистою нагодою нагородила тих «достойників», які роблять все для того, щоб наша країна залишилася для нащадків вільною, європейською, незалежною державою. Віра Іванівна зазначила, що їй надзвичайно приємно стояти на цій сцені і вручати нагороди й відзнаки людям, котрі здійснюють мрії поета і своїм професіоналізмом, своєю працею розбудовують Україну.

  Тож, Указом Президента України за вагомий особистий внесок за консолідацію українського суспільства, розбудову демократичної і соціально-правової держави, досягнення значних успіхів у професійній діяльності орденом «За заслуги ІІ ступеня» нагороджено О.Г.Рябоконя - президента обласної Торгово-промислової палати, орденом «За заслуги ІІІ ступеня» - начальника обласного Управління культури і туризму В.Г.Романчишина. Іншим «достойникам» присвоєно почесні звання України заслужених економістів, лікарів, будівельників, працівників сільського господарства, а також вручено медалі й почесні грамоти.

  По закінченню цієї урочистої події продовжився святковий концерт, у якому взяли участь творчі й хореографічні колективи Білої Церкви й Київщини. Проте Віра Іванівна вже не змогла ними помилуватися, оскільки була змушена покинути захід у зв`язку із вшануванням пам`яті Т. Г. Шевченка в інших районах Київщини... Ми маємо пам`ятати поета, тому що в його творчості віддзеркалена вся наша історія, все буття. І, напевне, крізь віки повинні брати за приклад незламність його характеру і сили духу за збереження нашої національної гідності.

  Вустами влади

  Ростислав Єрема – заступник голови Київської обласної державної адміністрації: - Як Пушкін для росіян , як Шекспір для англійців, так і Шевченко є для українців великим поетом. Сьогодні ми вшановуємо його пам`ять, оскільки це наша сутність, наша душа. Для наших нащадків він є носієм національної ідеї і людських цінностей. Від свого імені я хочу подякувати організаторам Дня вшанування поета в білій Церкві, усе пройшло на високому рівні.

  Оксана Ковальчук

  Майдан-брок .- 2009 .- 12 березня .- С.8  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше