• Шануймо українське

Шануймо українське Шануймо українське Шануймо українське Шануймо українське Шануймо українське

21 лютого – День рідної писемності та мови. З нагоди цієї події до центральної бібліотеки для дітей були запрошені учні 6-А класу БЗШ №11 (кл. кер. М.І. Ямбуренко), які взяли участь у мовній грі «Шануймо українське».

Бібліотекар Марія Джура познайомила шестикласників з історією виникнення свята, розповіла, де народилася традиція святкування Міжнародного дня рідної мови.

Захід розпочався з мовного квесту, під час якого учасники, розділившись на дві команди («Голосні» та «Приголосні»), виконували завдання на знання мови, сучасної української літератури, вміння орієнтуватися в бібліотечному фонді та майстерності декламування української поезії.

Наступним етапом стало мовне змагання. Учасники мандрували станціями «Словникова», «Лінгвістична», «Ерудит», «Прощавай суржик», «Творча». Команди успішно виконували завдання, отримуючи картки з балами, за результатами яких визначився переможець – команда «Приголосні». Саме вони стали кращими знавцями рідної мови і були відзначені Дипломом. Кожен учасник змагань отримав солодкий подарунок.

Викладач ДМШ № 3 Сергій Яременко забезпечив музичний супровід заходу.

Читачі книгозбірні Антон Курман, Данило Брагін та Іван Возненко подарували присутнім літературно-музичну композицію «Не цурайтесь мови».

Гаслом заходу стали слова: «Не цурайтеся свого, любіть Батьківщину, шануйте українське!».

Тамара Шпак.