• Вахта афганської пам`яті

  У школах міста тривають заходи щодо відзначення 20-ї річниці виводу військ із республіки Афганістан. Вахта пам`яті, за словами воїнів-інтернаціоналістів, а саме проведення зустрічей з учнями загальноосвітніх шкіл, є не що інше, як пам`ять про людей, які з гідністю пройшли шлях афганських подій.


  19 лютого у бібліотеці № 1 відбулася зустріч учнів старших класів із воїнами-інтернаціоналістами. Спогадами про афганські події, однополчан, друзів, яких втратили на афганській землі, ділилися воїни-інтернаціоналісти Євген Подсольонов, Василь Косоротов, Віктор Поліщук, Анатолій Товстоног.

  Завідуюча бібліотекою Валентина Шлапацька вважає, що подібні зустрічі мають право на існування , адже завдяки їм діти з перших вуст дізнаються правду про страшні події, що розвивалися у 80 –х.

  Неоголошена війна в Афганістані забрала 3 тисячі 290 життів молодих українців. Багато повернулося інвалідами, а душевна рана ніколи не залишає їх. День виводу радянських військ із Афганістану, за словами воїнів-інтернаціоналістів, є відправною точкою осмислення драматичних моментів історії, трагедії людських доль і величі солдатського та офіцерського подвигу. В Афганістані, в житті цих чотирьох воїнів-інтернаціоналістів були свої історії - трагічні і по-солдатськи буденні. Але вони достойно виконали свій військовий обов`язок. Вистояли й перед людською байдужістю.

  Діти з уважністю слухали спогади афганців: десантника Віктора Поліщука, прикордонни-ка-водія Анатолія Товстонога, офіцера 1-ї роти 449 окремого автобатальйону Василя Косоротова та заступника командира по політичній частині Євгена Подсольонова. Вони вважають, що саме це покоління колись справедливо оцінить історію афганської війни. Адже й нині Афганістан залишається однією з найвразливих країн світу. Перебування сьогодні у цій мусульманській країні контингенту НАТО не призвело до мирного співіснування різних кланових груп. За п`ять років перебування там США американці втратили 5 тисяч військовослужбовців.

  Вікторія Швець.

  Майдан – брок .- 2009 .- 26 лютого.- С.12  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше