• Хроніка культурних подій

  18-22 січня уп'яте в місті відбувся поетичний фестиваль «Соборний дзвін», присвячуваний Соборності України
  На відкритті його воїни мотострілецької бригади вітали літераторів-білоцерківців А. й Галину Гаїв, А. Гудиму, Таїну Братченко, В. Євтушенка, В. Дідківського, В. Іванцева, Є. Нікітенка-Тамариска, пісняра А. Кульчицького, співачку Євгенію Усенко.

  В рамках фестивалю проведено конкурс читців поезій Василя Стуса, гран-прі якого здобув Д. Вознюк. В номінації школярів 1 місце посів В. Безпалий, 2 - Аліна Бедіна, 3 - Євгенія Качур і А. Коваль, серед студентської молоді відзначені Марина Дроганчук та П. Литвин.

  У виставковому залі ЦБС відкрилася експозиція робіт Віктора Невінчаного «Я -українець!» до 100-річчя художника. Серед них оригінали ілюстрацій до гоголівського «Тараса Бульби», використані в білоцерківському просвітянському виданні повісті, за які він посмертно (1975 р.) удостоєний міської літературно-мистецької премії ім. І. Нечуя-Левицького. До речі, свого часу він відзначений премією за проект готелю «Київ», але відмовився, не бажаючи ділити її з чиновниками, що примазувалися в співавтори. Цікавий нарис про батька виголосила його донька, художниця, журналістка, романіст Галина Невінчана.

  Заключний поетичний вечір фестивалю відбувся в театрі ім. П. Саксаганського, вся трупа якого в фіналі виступила з піснею про Україну. До учасників фестивалю тут долучилися київські поети Василь Клічак , принагідне презентувавши щойно видану ВЦ «Просвіта» книгу «Крути», та перекладач Всеволод Ткаченко, а також білоцерківці П. Розвозчик та К.Мордатенко. Переможці конкурсу ім. В.Стуса одержали свої відзнаки, виступили тут, а за годину - на міських урочистостях на Замковій горі.

  Учасники фестивалю мали зустрічі в школах, зокрема №№ 15, 17, 21 і 22. Організували «Соборний дзвін» відділ культури міськради, міськрайонне та обласне об'єднання «Просвіта» ім. Тараса Шевченка, міська й обласна організації НСПУ, управління освіти.

  Лауреатами міської молодіжної літературно-мистецької премії ім. Миколи Вінграновського 2008 року стали поет Кость Мордатенко (збірки поезій «Рахманський Великдень» та «Тридцатое февраля») і танцювальний ансамбль «Белісімо».

  Міську літературно-мистецьку премію ім. Івана Нечуя-Левицького за 2008 рік комісія присудила письменниці Таїні Братченко (за книжки «Казки про малят та звірят» і «Бабусині оповідки») і художньому керівникові славетного хору «Від серця до серця» Володимирові Клюєву.

  3 усеукраїнського фестивалю художньої творчості медиків Віктор Євтушенко повернувся володарем гран-прі його.

  На Всеукраїнському конкурсі драматургії на тему Голодомору 1932-33 років Андрій Гудима п'єсою «І дзвони заридали» виборов 2-гу премію.

  Розворот підготував В. Іванців

  Юр`ївська земля .- 2009 .- 12 лютого .- С.26  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше