Вчимося бути толерантними

«Людина може обійтись без багатьох речей, але не без іншої людини», ­ сказав один учений. Навіть на самоті будь-хто подумки звертається до інших людей. Наприклад, коли приміряє новий одяг або робить зачіску, думає, що скажуть друзі, чи не вважатимуть відсталим або «занадто» крутим. Попри все, людські стосунки нерідко спричиняють проблеми: непорозуміння, суперечки, конфлікти. Щоб запобігти цьому, треба навчитися ладнати з різними людьми. Тому, щоб виховати у дітей ввічливість, чуйність, бажання творити добро, формувати вміння спілкуватися з іншими людьми, взаємодіяти з ними на основі співчуття, співрозуміння та доброзичливості, працівники бібліотеки-філіалу №6 провели годину роздумів «Складне поняття «толерантність».

На захід запросили учнів 4-А класу БЗШ №23 (класовод Олена Берегова). Бібліотекар Світлана Шута разом із учнями мандрували літературними стежками творів письменників Б.Грінченка «Украла», В.Сухомлинського «Іменинний обід», Б.Харчука «Бабусина внучка», В.Росіна «Газета», Г.Різника «Допомогли», які присвячені виключно тематиці шкільних взаємостосунків. Виявилось, що четвертокласники добре знайомі з книгами, в яких розкривається тема толерантності: О.Вальда «Хлопчик зірка», Г.-Б.Стоу «Хатинка дяді Тома», Дзвінки Матіяш «Казки П’ятинки», С.Процюка «Марійка і Костик», С.Гридіна «Не такий». Учні переймалися проблемами героїв творів, співчували їм та переживали неприємності разом з ними. Вони були активними при складанні «Словника толерантності»: на кожну літеру називали риси характеру, притаманну цій рисі людського характеру. Якими якостями володіють учні усі дізналися, зігравши у гру «Продовжити фразу «Я… і впиши на пелюсток». Після гри, на дошці «розцвіла» Ромашка – квітка, символ доброзичливості класу. Не менш цікавим стало тестування «Наскільки ви толерантні», виявивши ступінь терпимості кожного учасника заходу. Заключним акордом заходу стали слова:

«Будь завжди нестримним вільнодумцем,

Свої мрії пензлем намалюй.

Освіти життя яскравим сонцем,

Толерантний Всесвіт побудуй».