• Хай цвіте рясним цвітом «Калинонька»

  14 січня виповнилося 20 років чудовому вокальному жіночому ансамблю працівників Централізованої бібліотечної системи м. Біла Церква. Його натхненником є художній керівник - Олександр Давиденко. Того дня у Будинку органної і камерної музики ледве вистачило місць для всіх шанувальників ювілярів.


  Без перебільшення можна сказати, що всі українські народні пісні, що входять до репертуару „Калиноньки", є нашими улюбленими. Багатобарвні і різнохарактерні, вони відтворюють душу нашого народу. Зі сцени лунала і запальна мелодія „Козацького весілля", і весела пісня „Ти до мене не ходи", і ліричні пісні про „Черемху", про „калину, що плакала в лузі", про „чарівну скрипку і нерозділене кохання". Освідченням у святій любові були пісні „Моя Україна" і „Мамина сорочка".

  Цей вечір гармонійно поєднав у собі поезію і музику: поетичні рядки, які читала ведуча - завідуюча відділом методичної та бібліографічної роботи ЦБС Тетяна Біла, - здавалися початком або продовженням наступної пісні. До речі, саме цього вечора був день її народження, який вона вирішила провести в колі дружної сім`ї своїх колег. Відчувалося, що співачки ансамблю всі ці пісні викохували в своєму серці, бережливо пестили їх своїми голосами, перш ніж подарувати людям. Звичайно, в цьому велика заслуга їхнього талановитого керівника — Олександра Давиденка, а також заслуженого працівника культури, директора ЦБС — Петра Красножона, який залюбки заохочує своїх працівників до такого високого мистецтва. Недарма ж пісню „Ой ти, місяцю", ювіляри присвятили йому, а також своєму почесному гостю, заслуженому працівнику культури — директору Київської обласної дитячої бібліотеки Миколі Зніщенку. Він приїхав разом зі своїми колегами, щоб привітати іменинників з цією радісною подією.

  Високо оцінив творчий колектив заступник міського голови Микола Антонюк, який вручив їм Грамоту від міськвиконкому і Відзнаку міського голови. А Почесна грамота від обласного управління культури була достойною нагородою нашим ювілярам. На цьому вечорі були майже всі представники ЗМІ. Грамоту від газети „Юр`ївська земля" вручила співачкам „Калиноньки" журналіст Олена Казаковцева. Теплими словами привітали колектив представники політичних і громадських організацій міста, а також наші письменники. Заслужений працівник культури, поет і пісняр Анатолій Кульчицький подарував колективу свою нову збірку і побажав їм подальших успіхів. Голова міськрайонного об`єднання „Просвіта" Володимир Іванців сказав, що такі пісні підносять нашу духовність. Він побажав, щоб у цьому храмі завжди лунали такі ж божественні пісні, які нам дарує „Калинонька".

  І ці слова не були перебільшенням, адже навіть відома українська пісня „Чом ти не прийшов?" у виконанні ансамблю сприймалася як поліфонічний хоральний твір, автором якого є наш народ. На таке високе вокальне мистецтво, якого досягла „Калинонька", здатні лише люди, які мають не лише талант, а й справжню любов до своєї рідної пісні. Не випадково ж ансамбль називається так, як улюблене дерево, що в народі пов`язують з дівочою вірністю і душевною щедрістю. Недарма ж ми вважаємо калину символом нашої України.

  Тож нехай завжди білим цвітом рясніє наша білоцерківська „Калинонька" і подарує нам ще багато нових пісень.

  Таїна Братченко

  Наш городок .- 2009 .- 22 січня .-С.12  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше