• Вище пісні може бути лише молитва.

  Вокальний народний ансамбль "Калина" - унікальний у своєму роді колектив. Це єдиний в Україні ансамбль бібліотечних працівників.
  Талановиті, самобутні, дзвінкоголосі дівчата та їхній художній керівник - Олександр Дмитрович Давиденко вже давно відомі не лише у нашому місті чи районі, а й далеко за їх межами, їх талант визнано високим званням -народний. Колектив - лауреат міської літературно-мистецької премії ім. Нечуя-Левицького. І, звичайно, найдорожче визнання - любов слухачів та глядачів, які з величезним задоволенням відвідують концерти „Калини". Цими днями народний вокальний ансамбль бібліотечних працівників "Калина" відзначив 20-річчя з дня свого утворення.

  3 цієї нагоди у Будинку органної та камерної музики 14 січня відбулися урочистості. Привітати іменинників прийшли колеги-бібліотечні працівники та представники культури, вдячні читачі, офіційні особи, друзі та спонсори, громадськість міста, які добре знайомі з творчістю "Калини".

  Розпочалось свято з виступу самих іменинників. Дівчата в пісенній формі привітали гостей з Новим роком та Різдвяними святами. Як і годиться, у ці святкові дні вони колядували та щедрували. Віншування лилися з їхніх вуст, як джерельна вода, сповнюючи присутніх радістю, гарним настроєм та налаштовуючи на святкові ноти. Щирість та широта душ виконавців полонили слухачів.

  "Пісня для них, як святкове намисто, як диво веселкове. Вона стала для них зорею. Вони нею плачуть і сміються, сумують і веселяться, мріють і живуть", - так охарактеризувала творчість своїх колег ведуча вечора Тетяна Біла. Загалом же, цього вечора прозвучало чимало теплих, щирих та гарних слів на адресу винуватців свята не лише з вуст ведучої, а й від гостей, які завітали привітати колектив з ювілеєм.

  Серед поважних гостей - заступник міського голови М.А.Антонюк. Він привітав іменинників зі святом, побажав їм усіляких гараздів та подальших творчих успіхів. А потому виконав почесне доручення міського голови В.П.Савчука : художній керівник Олександр Дмитрович Давиденко був нагороджений нагрудним знаком "Відзнака міського голови" за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, самовідданість та громадянську позицію у розповсюдженні та утвердженні високого і прекрасного.

  Звичайно, що у особі художнього керівника було визнано високі творчі та професійні здобутки усіх учасниць вокального ансамблю.

  Двічі на тиждень збираються чарівниці-жінки на репетиції. Понад 30 концертів щороку дають вони на сценах сільських будинків культури, актових зал шкіл, у трудових колективах, військових частинах. 20 років - ознака стабільності, свідчення майстерності виконання. За час існування колектив провів понад 500 зустрічей зі слухачами Києва та Білої Церкви, Вінничини, Житомирщини, Черкащини, Київщини, Сквирського, Білоцерківського, Таращанського, Васильківського, Іванківського, Броварського, Богуславського районів. Усім своїм слухачам та глядачам аматори сцени несли у дарунок пісню, поєднуючи її з українським поетичним словом.

  Та аматорські творчі колективи не можуть існувати без підтримки небайдужих до прекрасного людей, які іменуються меценатами. Один з таких щедрих людей - Сергій Олександрович Прищепенко. Завдяки йому колектив має і гарний музичний інструмент, і вишукані сценічні костюми, і нові вишиванки.Від його імені та від імені усієї громади Білої Церкви іменинників привітав директор Білоцерківської міської Централізованої бібліотечної системи (ЦБС) Петро Іванович Красножон: - 20-річчя колективу "Калина"- це дійсно радісна та вагома подія. Ця дата показує, якого успіху можна досягнути на ниві творчості. Особливо радісно мені сьогодні вітати бібліотечних працівників, які знаходяться у цій залі, бо велика частина з них брали участь у діяльності ансамблю "Калина". Я з приємністю згадую реакцію моїх колег з Центральних бібліотек, де відбувалися концерти, віншування з нагоди різних свят. Вони дуже тепло приймають виступи наших дівчат з "Калини".

  У цього творчого колективу дійсно чимало друзів. Підприємці, політики, які підтримують "Калину" та допомагають нашим аматорам: Людмила Борисівна Дриґало, Вадим Анатолійович Маршалок, Володимир Михайлович Гламазда, Микола Петрович Роман, Петро Микитович Мороз та багато інших. Втім, ця підтримка стосується не лише ансамблю. Скажімо, Людмила Борисівна Дриґало подарувала бібліотечній системі колекцію гравюр з історії України, меблі для виставок, дитячий куточок у бібліотеку-філіал № 5, меблі у центральну дитячу бібліотеку і меблі для бібліотечного музею, який лише створюється.

  А привітання на адресу ювілярів продовжували звучати...

  Представники міськрайонного осередку товариства "Просвіта" імені Т.Г. Шевченка та представництва Українського фонду культури Володимир Іванців і Анатолій Кульчицький також сказали чимало гарних слів "Калині" та вручили її художньому керівнику Олександру Давиденку Почесну грамоту. Крім того, Володимир Іванців подарував іменинникам підбірку останніх видань видавничого центру "Просвіта". А Анатолій Кульчицький подарував ювілярам свій вірш, який, за його словами, був написаний цього ж дня. У цьому поетичному творі, Анатолій Іванович з теплотою та особливою повагою, з гумором та щирою посмішкою розповів про ансамбль „Калина", окремо зупинився на кожній із виконавиць та, звичайно ж, не обійшов увагою і художнього керівника колективу. Такий дарунок, безумовно, був приємний ювілярам.

  З привітальним словом виступив і гарний друг „Калини", поет - гуморист Леонід Гажала. Разом з Леонідом Йосиповичем колектив об'їздив не одне село, не один район з концертами, розділяючи з ними і успіхи, і негаразди. І одним із подарунків поета -гумориста були, певна річ, гуморески у авторському виконанні, які додали гарного настрою не лише іменинникам, а й усім присутнім у залі.

  Творчий колектив „Калина" має гарні стосунки і з різними політичними партіями, організації яких є у нашому місті. Адже гарна українська пісня не знає політичних обмежень і здатна підкорити серце будь-якого політика. Ось і цього знаменного дня привітати „Калину" з Днем народження завітали представники різних політичних партій. Та не лише з політиками має справу вокальний ансамбль. Він тісно співпрацює і з різноманітними жіночими організаціями міста. То ж привітати „Калину" з ювілеєм цього святкового дня прийшли представники клубу „Карола", що діє при громадській організації „Центр розвитку громадських ініціатив"(керівник Н.А.Соколенко) та представниці громадської організації „Вікторія" (керівник Ніна Григорівна Скоробагатько).

  Усі учасниці ансамблю - бібліотечні працівники. То ж природним був факт, що привітати їх з ювілеєм прийшли їхні читачі. Серед них є особлива людина, яка користується загальною повагою та шаною. Це , вірний друг, пошановувач творчості „Калини" та один із найстаріших читачів - О.І.Кононський.

  З усмішкою на вустах зустріли його ювіляри та з щирою вдячністю прийняли його віншування.

  На урочистостях, присвячених 20-річному ювілею народного вокального ансамблю „Калина" були присутні і високоповажні гості зі столиці: член колегії обласного управління культури КОДА, Генеральний директор Київської обласної бібліотеки для дітей, заслужений працівник культури України, кандидат історичних наук Микола Павлович Зніщенко та заступник Генерального директора Київської обласної бібліотеки для дітей з наукової діяльності, заслужений працівник культури України Людмила Петрівна Соляник. Вони вручили колективу Почесну грамоту обласного управління культури та туризму Київської обласної державної адміністрації. А від себе особисто - солодкі подарунки. Крім того, столичні гості привезли гарний дарунок і всім білоцерківським читачам - нові книги на суму 11 тисяч гривень!

  Та цього дня, як виявилося, у залі була ще одна поважна іменинниця. Ведуча вечора, колега „Калини" та добре знана шанувальникам книги Тетяна Григорівна Біла відзначає 14 січня свій День народження. То ж її щиросердно привітали зі святом учасниці вокального ансамблю „Калина", представники політичних партій та жіночих громадських організацій.

  Після урочистостей та виступів ювілярів, до винуватців свята годі було й підійти: колектив тісним колом оточили шанувальники та охочі привітати з 20-річчям. То ж святкування продовжилося у неофіційній та невимушеній атмосфері.

  Щирі вітання ювілярам і від імені нашої редакції! Здоров'я міцного, злагоди у родинах, добробуту повсякчас, натхнення та нових творчих здобутків!

  Олена Ткаченко

  Гриф .- 2009 .-21 січня.- С.14-15  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше