• Моя хата біля криниці, прийди Андрію на вечорниці

  Моя хата біля криниці, прийди Андрію на вечорниці Моя хата біля криниці, прийди Андрію на вечорниці

   

  Андріївські вечорниці «Моя хата біля криниці, прийди Андрію на вечорниці» відбулися у клубі «Фітовітальня» бібліотеки-філіалу №6. Бібліотекарі відтворилижартівливу атмосферу святкування дня Святого апостола Андрія Первозванного, ознайомили присутніх з обрядами ворожіння, за допомогою яких дівчата намагалися дізнатися про свою долю. Учасники заходу мали можливість доторкнутися до минувшини, поринути в атмосферу загадковості вечора на Андрія, відчути красу та поезію давніх обрядів.

  У читальній залі працівники зробили інсталяцію – відтворили куточок української хати.

  Присутні брали участь у традиційних ворожіннях та конкурсах. А головним дійством стало кусання Калити. Свій кулінарний витвір – Калиту, спекла Ніна Побережець. Вона поділилася з учасниками заходу рецептом випічки. А перший шматок смакоти дістався Оксані Цаплюк, яка найкраще відповідала на запитання вікторини.

  Пригощалися всі традиційною українською стравою – варениками, пиріжками, якими частували членів клубу бібліотекарі. Ну, а які вечорниці без пісень, жартів та забав?!

  На закінчення свята Оксана Цаплюк прочитала молитву до святого Андрія.

  Ось і ожили перед нами ігри та забави нашого народу. Тепер головне, щоб вони надалі не пішли у забуття. Міцний наш рід, жива у нього пам’ять про минуле. Тож бережімо цю прекрасну, невичерпну скарбницю. У ній розум, кмітливість, гумор, надія і світло завтрашнього дня. Хай у нас завжди живим вогником світяться обереги пам’яті!

   

  Надія Гаврилова.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше