• Зігріла теплом "Землянка"

  В ці січневі дні визначає Біла Церква своє Свято Визволення , яке прийшло до нашого міста січневого ранку 1944 року. З кожним роком все менше серед нас учасників тих героїчних подій , але подвиг їх житиме до того часу, допоки буде пам`ять.


  На засідання військово - патріотичного клубу “Землянка”, що діє в Центральній міській бібліотеці і яким впродовж кількох років опікується Білоцерківська міська організація Партії Регіонів були запрошені визволителі Білої Церкви, ветерани, учасники Вітчизняної війни.

  Відкрив засідання клубу депутат Білоцерківської міської ради , голова міської організації Партії Регіонів Володимир Михайлович Гламазда, який, вітаючи присутніх зі святом , слова особливої вдячності адресував саме ветеранам за їх ратний і трудовий подвиг, наголосив, що будуючи майбутнє, - треба пам`ятати історію свого народу, а молоді – слід брати приклад зі старшого покоління.

  Від імені народного депутата України Валерія Анатолійовича Бондика Володимир Михайлович вручив подяки визволителям міста та матеріальну винагороду.

  Присутній на засіданні клубу учасник визволення Білої Церкви Олександр Мусійович Журба, який був командиром взводу протитанкових гармат, що діяв у складі 232-ї стрілкової дивізії, детально розповів про тривалі бої на підступах до міста та 4 –х денний штурм Білої Церкви.

  Полковник у відставці Анатолій Антонович Осін детально проілюстрував хід воєнних дій по визволенню міста на картосхемі, що виготовив власноруч.

  Дорогою ціною дісталось визволення. Про це зворушливо говорили в ході засідання голова міської ради Організації ветеранів України Василь Дмитрович Волощенко, завідуюча Центральною бібліотекою Людмила Федорівна Чупак, поет і композитор Анатолій Іванович Кульчицький , читали вірші Дмитро Никифорович Болобосов і Марія Павлівна Жукова.

  Свою майстерність присутнім дарували студент Київського музичного училища ім. Глієра Ігор Мартак та вокальний ансамбль бібліотечних працівників “Калина”, що незабаром відзначатиме 20- літній ювілей (художній керівник – Олександр Давиденко).

  Задушевна розмова , обмін спогадами продовжились за святковим столом.

  Ветерани щедро дякували місцевим регіоналам, особисто їх лідеру Володимиру Михайловичу Гламазді за організоване для них свято.

  На жаль, не завжди ми зігріваєм теплом ветеранів, не завжди вистачає часу вислухати їх, допомогти у вирішенні проблем.

  Хотілося б , щоб затишніше відчували себе ветерани на схилі літ, а в серці кожного з нас жила вдячна Пам`ять.

  Марія Журавель.

  Гриф .-2009 .- 14 січня .- С.7  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше