• Стежками володарів Білої Церкви

  Стежками володарів Білої Церкви Стежками володарів Білої Церкви Стежками володарів Білої Церкви

   

   

  2-го грудня на засідання жіночого клубу "Вікторія”, що працює при Центральній міській бібліотеці, завітав відомийбілоцерківський краєзнавець, історик, завідувач інформаційно-краєзнавчим відділом Білоцерківської міської ЦБС Євген Чернецький.

  Пан Євген розповів присутнім про три покоління графів Браницьких, які володіли Білою Церквою, починаючи з останніх десятиліть XVIII століття до 1918 року. Особливо детально він зупинився на легендарній постаті великого коронного гетьмана Францішка-Ксаверія Браницького, який першим отримав у спадкове володіння Білу Церкву з її великою округою; про його дружбу з нащадком польсько-литовського престолу Станіславом-Августом Понятовським, завдяки цим дружнім відносинам, військова кар’єра Браницького стрімко пішла вгору.

  У своїй розповіді історик висвітлив підприємницьку та меценатську діяльність графів Браницьких, які увійшли до світової історії як постаті планетарного масштабу, зацікавив слухачів неймовірними епізодами із життя дружини графа Олександри Браницької, пролив світло на факт перебування імператриці Катерини II в Білій Церкві та в парку "Олександрія”. Краєзнавець заінтригував присутніх історією незнайдених скарбів Браницьких і пообіцяв, що незабаром цей факт може стати білоцерківською сенсацією.

  Учасникизаходу були вражені цікавими історіями із життя володарів міста, про які так майстерно, зі знанням справи розповів краєзнавець Євген Чернецький.

   

  Любов Вилегжаніна.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше