• Голодомор: ми будемо вічно пам’ятати і вам забути не дамо

  Голодомор: ми будемо вічно пам’ятати і вам забути не дамо Голодомор: ми будемо вічно пам’ятати і вам забути не дамо

  26 листопада вся Україна вшановує 84-ті роковини Голодомору 1932-1933 років. У цей день ми згадуємо про українських селян, убієнних нечуваним терором.

  З нагоди Дня пам’яті жертв Голодомору бібліотека-філіал №4 підготувала історичний репортаж «Голодомор: ми будемо вічно пам’ятати і вам забути не дамо». У заході взяли участь члени клубу Академії пенсіонерів «Зарічани».

  На початку заходу пролунала пісня-молитва «Свіча», у виконанні Оксани Білозір та була запалена свічка пам’яті. Присутні переглянули художньо-документальний фільм «Голодомор. Влада варта смерті». Фільм надзвичайно живо передав трагізм тих часів, жах голоду. В залі не залишилося жодної байдужої людини, у багатьох котилися по щоках гарячі сльози.

  Бібліотекар Олена Буяненко у своєму виступі торкнулася теми Голодомору у Білій Церкві та зокрема с.Заріччя, розповіла про жахливі сторінки минувшини мовою цифр, навела історичні факти тієї доби, зробила огляд книжкової виставки «Голодомор – невиплакані сльози України», яка розкриває історичні події в новому аспекті.

  А далі були свідчення самих учасників заходу, ветеранів праці та дітей війни: Лариси Купріянівни Корнієнко, Тетяни Саванієвни Бохан, Марії Михайлівни Бойко, Ольги Олександрівни Хмель, котрі хоч і народилися на кілька років пізніше тих моторошних подій, проте, їх пам’ять зберегла той жах, який довелося пережити їхнім рідним.

  Наприкінці заходу усі присутні отримали окраєць хліба в пам’ять про тих, хто навічно пішов від нас у роки Великого Голоду.

  Світлана Линник.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше