• Голодомор: пам’ятаємо про це

  Голодомор: пам’ятаємо про це

  На початку ХХ століття Україна зазнала одну з найстрашніших трагедій не лише у вітчизняній, але й у світовій історії – голодомор. Голодомор став національною трагедією. Тільки протягом 1932-1933 рр. загинула п’ята частина сільського населення України. Згубні дії трагедії та її наслідки ми відчуваємо й понині.

  Щорічно, в четверту суботу листопада в Україні відзначають День пам’ятіжертв голодомору, щоб зберегти історичну пам’ять поколінь, без чого не можна відчувати себе єдиним народом.

  Годину історичної пам’яті «Пекельні цифри та слова серце б’ють, неначе молот, немов прокляття оживає, рік тридцять третій? Голод? Голод?» провели працівники бібліотеки №6 для своїх користувачів.

  Бібліотекар Світлана Шута разом із присутніми перегорнула сумні сторінки історії України, на яких кривавим і чорним вписані слова «голод», «голодомор». В уяві кожного постали жахливі картини: опухлі і змучені від голоду діти, зневірені та знедолені дорослі...

  Учасники заходу ознайомилися із книжковою виставкою-інсталяцією «Україна пам’ятає, світ визнає», на якій представлені документальні книги та статті, спогади про ті жахливі події, художньо-документальні книги відомих українських письменників В.Барки «Жовтий князь» та У.Самчука «Марія». Один із розділів виставки розкриває хроніку голодоморів і політичних репресій, містить свідчення людей, що потерпали від голодомору у Білій Церкві та околицях, твори місцевих письменників даної тематики.

  Не залишилися байдужими до подій далекого 33-го і члени гуртка «Чарівний пензлик» На своїх полотнах вони відобразили власне баченняголодомору, відобразивши, колоски, окраєць хліба, дитячі долоні із палаючою свічкою та словами «Більш ніколи».

  Присутні вшанували хвилиною мовчання та запалили свічки в пам’ять про жертв Голодомору.

  Кажуть, що час лікує рани. Але рану в серціУкраїни, пов’язану Голодомором, загоїти не можливо.

  Надія Гаврилова.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше