• Гори свіча – палай життя

  Гори свіча – палай життя Гори свіча – палай життя

  До роковин Голодомору працівники центральної бібліотеки для дітей провели 24 листопада для шестикласників БЗШ №11 спогад-реквієм «Гори свіча – палай життя».

  Ведуча заходу Галина Бондар ознайомила присутніх із трагічними сторінками страшних подій української історії, зокрема із фактами голодомору безпосередньо на Київщині. Вона поділилася своїми враженнями від спогадів батьків, почутими в дитинстві. Юних читачів книгозбірні вразили цифри та факти, які бібліотекарка озвучила в своїй розповіді: «Щохвилини з вересня 1932 року по липень 1933-го помирали щонайменше 17 осіб, щогодини – більше 1000, щодня – понад 24 тисячі. За десять місяців Україна втратила майже чверть свого населення. Голодне лихоліття найбільше вразило дітей. Третина всіх померлих від голоду – діти».

  Напрочуд органічно бібліотекарі поєднали поезію, музику та документальні кадри відео сюжетів «Жнива розпачу», «Голодомор. Зернятка надії», «Голодомор. Ми пам’ятаємо!».

  Учасники заходу взяли участь в акції «Запали свічку». Цей вогник став символом пам’яті про мільйони загублених життів співвітчизників, яких свідомо позбавили життя, застосувавши жахливу зброю масового знищення –штучний голод.

  Користувачам було презентовано виставку-інсталяцію «Колоски життя», яка немов би закликала підлітків помолитися за кожну безневинно загублену душу.

  Світлана Шалагіна.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше