• Різдвяний вернісаж –2009

  Міська виставкова зала, що розташована у бібліотеці № 8, що на масиві Леваневського, для усіх білоцерківців та гостей міста є оазисом культури, просвітництва, джерелом гарного настрою та натхнення. Протягом року саме тут відбуваються значні культурно-мистецькі заходи, відкриваються виставки, вернісажі та персональні покази місцевих художників, майстрів декоративно-прикладного мистецтва, творчих робіт талановитої молоді та дітей.


  Втім, „Різдвяний вернісаж" є особливою виставкою. По-перше, він приурочений до найулюбленіших зимових свят - Нового року, Різдва, Водохреща. По-друге, саме ця виставка є своєрідним підсумком року. На ній, зазвичай, представлені найкращі роботи. Не став винятком і цьогорічний „Різдвяний вернісаж". Він дійсно вражає не лише різноманіттям робіт, авторів, художніх шкіл та творчих майстерень, а й високим рівнем представлених на суд глядачів робіт. Кожен, хто цими святковими днями відвідає виставкову залу, гарантовано отримає новорічний подарунок у вигляді шквалу емоцій, маси позитивних вражень, зарядиться доброю енергетикою та повірить у різдвяні чудеса. Ось тільки, на превеликий жаль, цього року міська влада Білої Церкви не спромоглася відрядити на урочисте відкриття виставки бодай одного зі своїх представників. Ні міського голови, ні жодного з його заступників, ні представників міського відділу культури на урочистостях не було. Це відверто засмутило і художників, і організаторів виставки. Адже виставкова зала і така значуща виставка як „Різдвяний вернісаж" є своєрідною візитною карткою нашого міста, його гордістю є наші талановиті майстри. Тож було б непогано відзначити їх напередодні новорічних та різдвяних свят хоча б добрим словом...

  Та відсутність посадовців навряд чи засмутила відвідувачів виставки, які з величезним задоволенням переглядали представлені роботи, щиро посміхалися та дякували майстрам за їхній талант. А ми традиційно надаємо слово господині виставкової зали, її директору Любові Федорівні Михайлюк:

  - Цього року у виставці взяли участь 40 учасників. Крім того студія народної ляльки ЦДЮТ"Соняшник" та студія лялькового театру.

  - Кілька слів про традиційних учасників виставки.

  - Традиційні учасники цьогоріч показали себе з найкращого боку. Вишивка у нас вже стала традиційною. Лідія Вертилецька, Параскева Вронська, Світлана Паламарчук - це наші вишивальниці, їхні роботи вразили не лише мене, але і всіх відвідувачів. В цьому році вишивка доповнена новими іменами: Майя Терещенко, Зінаїда Єфімова, Тетяна Коломієць. Їхні роботи дуже цікаві і теж заслуговують на увагу глядачів.

  -Я встигла помітити, що вишивка цього разу якась зовсім інша?

  -Так, дійсно. У цьому році виставка вийшла просто "Ах!" Щось змінилося чи у людях, чи у їхніх баченнях цього світу. Та змінилося на краще. І рівень майстерності значно вищий.

  - Чим ще вирізняється цьогорічна виставка?

  -Напередодні ми оголошували про те, що хочемо зробити виставку ляльки і нам принесли ляльок. Придивіться, наскільки різні ці ляльки - мотанки у різних майстрів! Скільки майстрів - стільки й ляльок, і стільки ж душі закладено у ці ляльки. Виставка доповнена у цьому році вітальними листівками. У Тетяни Білої, яка люб'язно надала для виставки частину своєї колекції, їх величезна кількість. Тут представлено лише 70 листівок, а у ко-лекціонерки їх понад 1,5 тисячі!

  Крім того, на виставці є роботи з плавленого скла. Тетяна Волна представила таким чином свою студію візажу. До речі, таке мистецтво - новинка не лише для нашої виставки, а й взагалі для міста. Такого раніше не 6уло. Традиційною є бісерна майстерня Тетяни Панько. Майте на увазі, що все це - дитячі роботи

  -Традиційною є береста. Та вона цього разу дуже різноманітна і досить незвична.

  -Так, це правда. Береста дуже різноманітна, тому що представлена різними майстрами. І варто сказати, що на виставці присутні роботи не лише місцевих художників, але і майстрів з Ірпеня. Відтак, є можливість порівняти, як працюють ці майстри і наші, білоцерківські.

  - Особливо вражають ікони на бересті Валерія Вовченка!

  - Він показав себе у всій красі. Ми звикли до одного Валерія Вовченка, а тут він постав по іншому.

  - Цікавинкою є й петриківський розпис?

  - Безумовно. У цьому році нам надіслали роботи і майстри з Петриківки Дніпропетровської області. Тож є можливість порівняти роботи наших майстрів і петриківських. До речі, я не можу сказати, що наші майстри чимось поступаються. Просто вони - різні На нинішній виставці представлені просто вражаючі ікони на бересті Валерія Вовченка. Користуючись нагодою, ми поспілкувалися з талановитим майстром. Валерій Вовченко, білоцерківський художник

  - Валерію, Ви вже встигли переглянути виставку, тож поділіться враженнями.

  - Цього року виставка надзвичайно гарна. Взагалі у цьому залі після ремонту все виглядає по-іншому. На сьогоднішній день я можу констатувати, що рівень майстрів у Білій Церкві росте. Немає вже робіт низького рівня. Роботи всіх майстрів дійсно вражають. Для себе я поставив такий алгоритм: якщо ти хочеш мати цю роботу вдома, значить вона дійсно гарна.

  - Які роботи з нинішньої виставки Вам хочеться мати вдома?

  - Майже всі. Приємно, що поряд зі "старими" майстрами з'являються роботи молодих художників, які переймають досвід і розвиваються далі. Взагалі хотілося б запросити усіх білоцерківців відвідати цю виставку. Вони надихнуться, отримають позитивний заряд, а може хтось захоче і придбати гарний сувенір.

  - Валерію, щодо Ваших робіт. Вони зовсім інші, ніж ми звикли бачити. З чим це пов'язано?

  - Кожен художник, напевно, повинен розвиватися і змінюватися. Я зробив цілу серію таких робіт. Мені захотілося відтворити православну ікону. Я її побачив у бересті. Буває у лісі знаходиш шматочок берести, в якому природа приховала з внутрішньої сторони унікальність і красу. А ще я бачу, що він нагадує старовинну ікону, у якої начебто облупилася фарба, у якої є фактура, колористика, необхідні для ікони. На цій бересті ікона виглядає дуже природно. І я намагаюся використовувати ті кольори, які є у самій бересті. Та це - мій погляд, - бо скільки майстрів, стільки й поглядів і технік. Це - моє бачення.

  Ми дякуємо Валерію і усім майстрам, які представили свої роботи на цьогорічному „Різдвяному вернісажі". Запрошуємо усіх охочих відвідати цю виставку та нагадуємо, що працюватиме вона до 17 січня. Гарного вам настрою та приємних вражень!

  Олена Ткаченко.

  Гриф .- 2009 .-7 січня. - С.12-13.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше