• «Будьмо толерантні!»

  «Будьмо толерантні!» «Будьмо толерантні!» «Будьмо толерантні!» «Будьмо толерантні!»

  Проблема толерантного ставлення людини до свого оточення залишається актуальною в наш час. Принципово важливим є усвідомлення необхідності навчитися жити у світовій спільноті, керуючись принципами толерантності.

  16 листопада 1995 року держави – члени ООН з питань освіти, науки і культури прийняли Декларацію принципів толерантності. З того часу відзначається і Міжнародний день толерантності.

  Цього дня працівники центральної бібліотеки для дітей запросили своїх відвідувачів нагодину взаємних порад «Поділися теплом свого серця із кожним».

  Бібліотекар Лариса Олійник провела бесіду з четвертокласниками БЗШ №11 біля книжкової виставки-заклика «Будьмо толерантні!». Вона пояснила читачам що таке толерантність, розказала про її складові, необхідність поважати інших, навіть якщо ці інші, що живуть поряд, відрізняються звичками, мовою, традиціями, поглядами. Діалог базувався на життєвих ситуаціях, діти активно обговорювали кожну з них.

  Засвоїти простий закон толерантності: «стався до інших так, як ти хочеш, щоб ставилися до тебе», читачі мали змогу під час читання оповідання В.Сухомлинського «Розділена радість» та казки Г. Х. Андерсена «Гидке каченя». Літературні сюжети навчили малюків радіти разом та співчувати скривдженим. Адже не секрет, що діти можуть бути жорстокими до своїх однолітків. Голосне читання казки допомогло їм зрозуміти, як боляче, коли тебе ображають. Учасники заходу разом створили поему «Ода толерантності»; виростили «Дерево толерантності», де на листочках-долоньках написали, як вони розуміють принципи толерантності та склали «Рецепт толерантності»: «Взяти велику чашу милосердя, покласти до неї по жменьці гуманізму й терпіння, жмуток чуйності, ложку довіри. Приправити все це умінням володіти собою і не осуджувати. Присипати умінням слухати, щедро полити доброзичливістю. Подавати, прикрасивши почуттям гумору. Вживати щоденно в необмеженій кількості».

  Світлана Шалагіна.

     Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше