• Як вода в криниці, чисте наше слово, з нього народилась українська мова

  Як вода в криниці, чисте наше слово, з нього народилась українська мова Як вода в криниці, чисте наше слово, з нього народилась українська мова Як вода в криниці, чисте наше слово, з нього народилась українська мова

  Будь-яка подія була б втрачена для нащадків, якби вона не була зафіксована словом. Усе у цьому світі зникає. А написане слово залишається. Залишається і несе крізь час голос людської душі. Це одне з найбільших див нашого світу – диво написаного, надрукованого слова, яке пережило століття й покоління.

  Сьогодні ми лише згадуємо ті далекі часи, коли у безмовній тиші печери літерами слов’янської абетки преподобний Нестор писав «Повість минулих літ». І кожен, хто навчається писемності повинен пам’ятати ім’я Нестора, який стояв біля витоків української писемності.

  Любити, шанувати і плекати рідну мову – наш святий обов’язок. Щороку 9 листопада Україна відзначає – День української писемності і мови. Саме тому, працівники філії №6 8 листопада запросили до бібліотеки учнів 4-А класу БЗШ №23 (класовод Олена Берегова).

  Разом із бібліотекарем Світланою Шутою читачі здійснили екскурс в минуле «Як вода в криниці, чисте наше слово, з нього народилась українська мова». Гортаючи історичний календар української мови, бібліотекар зупинилась на Скорботній сторінці, розповівши про пережиті утиски нашої мови, той тернистий шлях, яким крокувала українська мова століттями. Яких тільки гонінь, руйнування та зневажання не зазнавала вона! Та дійшла до нас чистою, незаплямованою. Саме про це дізнались діти, прослухавши «Казку про українську мову» Зиновія Квіта.

  Свою любов до України, рідної мови висловила Сніжана Кулібаба, прочитавши вірш В.Сосюри «Любіть Україну». Вікторина «Знавці рідного слова» показала, що діти вивчають і знають українську мову! Учні відгадували загадки «Про частини мови», продовжували прислів’я та приказки, пояснювали фразеологізми. Істинним знавцем мови стала Катя Гайдамачук, за що й отримала приз.

  Весело та гамірно було в читальній залі під час проведення гри «Заморочки з української бочки». Діти дали волю своїм фантазіям! Найактивнішими були: Дарина Мовчан, Артем Без зубець, Катя Гайдамачук, Костя Луценко.

  9 листопада свято у книгозбірні №6 розпочалось патріотичним флеш-мобом «Я люблю українську мову». Вихованці групи «Вишенька» ДНЗ №27 (вихователь Світлана Царенко) від дошкільного закладу по вулиці І.Кожедуба з плакатом у руках прийшли в бібліотеку-філіал №6. Це нагадало жителям мікрорайону, що сьогодні незвичайний день – день, коли ми повинні своїми діями підтвердили: ми – українці і мова в нас державна – українська.

  Людмила Романюк розповіла маленьким читайликам легенду «Як до нас письмоприйшло», ознайомила з книгою «Абетка». Діти дружно відповідали на загадки, повторюючи алфавіт. Згодом, склали слова «Україна» і «Мир». А Максим Сіроус, Марія Чижевська та Влад Звичайний прочитали вірші про мову та Україну. На завершення свята прозвучала пісня «Нема України без калини» у виконанні малечі.

  Чудовий настрій, любов до рідного краю, гордість за свою мову і народ відчули малюки в цей день.

   

  Традиційно, до відзначення дня української писемності та мови, у бібліотеці оформлено книжкову виставку з якою мають змогу ознайомитися всі бажаючі.

   

  Сподіваємося, що після заходів у книгозбірні в душах присутніх залишилася не одна краплина любові до своєї мови та розуміння того, що мова – це скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна, як держава. То ж, плекаймо всі разом ту мову, яка дісталася нам у спадок від наших пращурів!

   

  Надія Гаврилова.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше