• Слово моє, сила моя

  Слово моє, сила моя

  9 листопада українська громада відзначає велике свято – День української писемності і мови. Багато письменників ставали на захист своєї мови. У тому числі й Микола Степанович Вінграновський.

  Щоб вшанувати пам’ять поета, кіноактора і режисера, у переддень свята, в бібліотеці-філії №2для членів клубу «Осіннє золото» проведена літературна година «Слово моє, сила моя».

  Бібліотекарі познайомили учасників заходу з творчістю письменника. Микола Вінграновський у літературі вмів усе. Йому вдавалися дитячі оповідання, кіносценарії. Але в усьому він залишався ліриком.

  Дивосвіт Миколи Вінграновського – дивосвіт любові, ласки, добра і ніжності, виражений через життя звірів, комах, хмар, будяків. Справжньою теплотою наповнені твори Миколи Вінграновського, в яких він розповідає про дружбу дітей зі звірами чи птахами.

  У поезії Вінграновського дістає підтвердження відома довженківська теза про те, що «митці покликані народом для того, аби показувати світові насамперед, що життя прекрасне, що саме по собі воно є найбільшим і найвеличнішим з усіх мислимих благ».

  Члени клубу читали твори письменника, слухали пісні на його вірші. Рядки поезій Вінграновського закликають не забувати трагічні сторінки історії України. Добре все пам’ятати, однак – переростати, хоч як це не складно. Тому що, ненависть минуща, а любов не закінчується ніколи.

  Галина Стадник.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше