• Краса і багатство українського слова

  Краса і багатство українського слова

   

  Любити, шанувати і плекати рідну мову – святий обов’язок кожного українця, а саме сьогодні, в такі неспокійні часи для нашої держави. Щороку, 9 листопада українська громада відзначає велике духовне свято – День української писемності і мови, що яскраво засвідчує багатолітній тернистий шлях розвитку рідного слова. Напередодні цього дня бібліотека-філіал №4 провела літературну годину «Краса і багатство українського слова» з шестикласниками БЗШ №17.

  Бібліотекарі розповіли про те, як людина закохується в рідну мову, починаючи з дня народження. Спочатку, прислухаючись до слів матері, згодом, самостійно вимовляючи звуки, склади, слова. Потім, розпочавши писати, людина висловлює свої думки, мрії, бажання на папері. Рідна мова супроводжує нас протягом життя – змалку і до останнього подиху.

  Школярі із задоволенням читали вірші українською мовою, брали участь у конкурсі на кращого знавця української мови. Відгадували загадки, читали скоромовки, складали прислів’я та приказки, пояснювали значення фразеологізмів, знайомились з книгами, присвяченими писемності та історії виникнення мови.

  Після здобуття Україною незалежності, з розвитком держави, інтенсивно розвивається і українська мова. Багатство мови зберігається у незліченній кількості чудових українських пісень, у думах і казках, у творах письменників, у живій розмовній мові. Наше завдання – берегти цей неоціненний дар, примножувати його, не засмічувати чужими і грубими словами, не забувати та щиро любити. І хоч наша мова зазнала, переслідувань, зараз вона живе, квітне і вдосконалюється.

  Любімо і бережімо її!

  Олена Буяненко, бібліотекар філії №4.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше