• Вчимося бути толерантними

  Вчимося бути толерантними Вчимося бути толерантними

  Напередодні Міжнародного дня толерантності працівники Центральної бібліотеки запровадили тренінговий курс для молоді в рамках проекту "Молоді голоси за мир”.

  Першезаняття у вигляді інтерактивного навчання провели у Білоцерківському професійному ліцеї. Бібліотекарі Валентина Самардак та Ольга Соломаніна виступили у ролі тренерів.

  Заняття-тренінг розпочали з вправи "Аплодисменти”, під час якої намагалися навчити слухачів любити себе, оточуючих та сприймати все в контексті взаємин з іншими людьми. Вправа підняла настрій та позитивну самооцінку учасників.

  Вправа-рефлексія "Комплімент” навчила присутніх конкретним прийомам любові та поваги. Бібліотекарі-тренери надали можливість підліткам усвідомити свої здібності, особистісні риси. Кожен під час вправи говорив комплімент іншому.

  Продовжили заняття вправою "Зашифровані слова”. Під час спілкування учні зрозуміли важливість використання ввічливих слів.

  Під час наступної вправи "Як проявляти толерантність” потрібно було прослухати та проаналізувати життєві ситуації і обрати свої варіанти відповідей для того, щоб самостійно сформулювати поняття толерантності та дати визначення поняттю "межа терпимості”.

  А під час гри "Дерево добра” учні написали свої визначення у короткій, ємній формі та прикріпили до інтерактивного банера. Бібліотекарі спробували підвищити внутрішньогрупову довіру та згуртованість колективу. Валентина Самардак провела гру-релаксацію "Щасливчик”, де кожен учень у метафоричній формі витягував завдання з чарівної скриньки і отримував подарунок з гумором. Таким чином бібліотекарі показали можливості кожного робити приємне іншій людині. Бо як казав Григорій Сковорода: "Любов виникає з любові: коли хочу, щоб мене любили, я сам перший люблю”.

  Слава Серебрянська.


     Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше