• Як колись на Україні проживали козаки

  Як колись на Україні проживали козаки Як колись на Україні проживали козаки Як колись на Україні проживали козаки

  З нагоди світлого свята Покрови та Дня українського козацтва в затишному залібібліотеки-філіалу №4 відбулося патріотично-розважальне свято «Як колись на Україні проживали козаки», за участю членів клубу «Зарічани» Академії пенсіонерів та шестикласників БНВК ЗОШ №13 разом із бібліотекарем Іриною Співак. Для нас, українців, це свято християнське і національне, воно символізує зв’язок поколінь, невмирущість героїчних традицій нашого народу.

  Ведучі свята, бібліотекарі Світлана Линник та Ірина Тупчій, познайомили присутніх з історією виникнення козацтва, цікавими фактами з життя козаків. Юні читачі із задоволенням взяли участь у конкурсах. Між собою змагалися два коша: «Хортиця» і«Слава».Переміг кіш «Хортиця», за що отримав приз – булаву, а кіш «Слава» – підкову – на успіх та вдачу.

  Не обійшлося і без справжніх козаків, в ролі яких виступили академісти: Валентин Бакурінський – отаман, – Олександр Соломко – козак. У інсценівці «Як приймали у козаки» козацькі старшини приймали та реєстрували козачат не за прізвищами, а за прізвиськами, які давали з огляду на те чим займався, що любив робити молодик. За давнім українським звичаєм, під час посвяти, обов’язково посипали юнаків золотою пшеницею. Після козацьких розваг та випробувань отаман посвятив у козаченьки зарічанських шестикласників – посипавши їх зерном.

  Упродовж свята звучали українські народні пісні у виконані учасників, а юна бандуристка, читачка бібліотеки Вероніка Шевченко, співала та виконувала на бандурі козацькі пісні. Не обійшлося й без традиційного козацького гумору. У виконанні академістів Андрія Красножона та Анатолія Медвідя звучали гуморески, що додали позитивних емоцій, яких так бракує сьогодні. Наприкінці заходу господині бібліотеки припросили всіх присутніх до смачного кулешу.

   

  Олена Буяненко, бібліотекар філії №4.

     Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше