• Хай живе козацький дух

  Хай живе козацький дух

  До свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня захисника Вітчизни у Центральній міській бібліотеці був проведений День інформації "Патріотами не народжуються”.

  Про мужність та вправність захисників Вітчизни, починаючи з козацької доби, читачі мали змогу дізнатися з книг, представлених на книжкових виставках: "Козацька слава невмируща”, "Покрова – свята покровителька” та виставці-хронографу "Спасибі вам, захисники”.

  Читачі охоче взяли участь у вікторині "Нащадки козаків-характерників”, прослухали розповіді бібліотекарів про героїв АТО.

  Родзинкою заходу стало Свято козацького куліша. Головний бібліограф Нінель Авраменко розповіла про традиційну українську страву – куліш, секрет приготування якого відомий лише козакам. На Січі його готував тільки один чоловік − кашовар, він мав бути лисим, аби жодна волосинка не потрапила у страву. Кашоварами зазвичай були козаки-характерники, знавці трав, поважні особи в громаді, з якими радилися ініколи не сварилися.

  Дотримуються звичаїв січовиків і сучасні українські воїни, яким, як і козакам, ціною власного життя іноді доводиться боронити Батьківщину, і які також полюбляють куліш.

  Працівники бібліотеки відшукали давні рецепти й власноруч зварили куліш і узвар, якими пригостили учасників свята.

   

  Любов Вилегжаніна, головний бібліотекар ЦБ.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше