• Відлуння Бабиного Яру

  Відлуння Бабиного Яру Відлуння Бабиного Яру


  У світі завжди були дві раси... Є ті, хто розпинає, і ті, кого розпинають, гнобителі і пригноблені, хто ненавидить і кого ненавидять, які заподіюють страждання і страждають, гонителі та гнані.

  Бабин Яр... Полюс нелюдськості... Наш біль. Наша пам’ять. Одна з найстрашніших сторінок літопису зла та страждань, написана людською кров’ю.

  Бабин Яр... Тут розстрілювали, тут спалювали трупи і тут просівали попіл. Після Другої світової війни назва київського яру стала символом людської трагедії. Так історично склалося, що Бабин Яр і в Україні й у світі втілює значно більше, ніж географічна назва та одна з трагічних адрес масових розстрілів часів Другої світової війни. У літопису глобальної єврейської Катастрофи (Шоа), саме з цією київською місцевістю пов’язують початок Голокосту в Європі.

  28 вересня до бібліотеки-філії №3 на годину історичної правди «Бабин Яр – трагедія України», присвячену 75-й річниці вшанування жертв Бабиного Яру, завітали старшокласники БВЗШ №1. Бібліотекарі розповіли про страшні сторінки історії, продемонстрували відео «Бабин Яр. Без права на існування», ознайомили з книгами та статтями з періодичних видань, розміщених на викладці «Відлуння Бабиного Яру». У читальній залі пролунали уривки з книги-документа А.Кузнєцова «Бабин Яр» та поезія української письменниці-патріотки Олени Теліги, яку було розстріляно вБабиному Яруразом із чоловіком та соратниками.

  Річниця трагедії Бабиного Яру завжди була й залишається приводом не тільки згадати про жертв війни та Голокосту, але й вшанувати героїв опору нацизму, що стали взірцем взаємоповаги між народами, прикладом духовного подвигу заради порятунку життя людей.

   

  Леся Кравчук, бібліотекар філії №3.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше