• Як мотанку-ангела в філіалі №6 мотали Як мотанку-ангела в філіалі №6 мотали Як мотанку-ангела в філіалі №6 мотали Як мотанку-ангела в філіалі №6 мотали

  21 вересня юні відвідувачі бібліотеки-філіалу №6, учні 2-Б класу БЗШ №23 (класовод Ірина Пащенко), взяли участь у майстер-класі «Мотанка-ангелочок – мій оберіг». Провела його керівник гуртка «Берестяночка», майстриня Валентина Коробко.

   
  Під час заходу пані Валентина розповіла про історію походження ляльки-мотанки, зауваживши, що для дітей виготовляли лялечки-забавлялечки, лялечки-пелєнашечки, лялечки на здоров’я, лялечки-бажанниці, лялечки-«сон-дрімота».
   
  Майстриня показала, як можна зробити ангелика на основі ляльки-мотанки. Для створення народного шедевру наші пращурі використовували підручний матеріал: клаптики натуральної білої тканини (лляної, бавовняної ), нитки, вату, мереживні стрічки.
   
  Згідно з народними повір’ями, мотанка-ангел має чарівні властивості, захищає людину від злих сил, лихого ока.  
   
  Процес виготовлення ангелика приніс дітворі масу задоволення. В результаті копіткої роботи  кожен учасник майстер-класу тримав у руках свій особливий оберіг – маленький витвір мистецтва. Виготовлених власноруч ангелів дітлахи подарують своїм рідним, або залишать собі, бо це і незвичайна іграшка, і цікавий сувенір, і оригінальний подарунок, і дуже сильний оберіг.
   
  Діти побачили й інші ляльки-мотанки Валентини Коробко, які майстриня принесла до книгозбірні. Всі вони вражали своєю різноманітністю і оригінальністю. Одного ангела-хранителя пані Валентина залишила в дарунок бібліотеці: на щастя та удачу.


  Надія Гаврилова, завідуюча філії №6.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше