• Іван Франко – це розум і серце нашого народу. М.Рильський

  Іван Франко – це розум і серце нашого народу. М.Рильський Іван Франко – це розум і серце нашого народу. М.Рильський Іван Франко – це розум і серце нашого народу. М.Рильський

  В особі Івана Франка українська нація здобула геніального творця універсального значення. Йому належать класичні зразки творчості в сфері художньої культури, духовного будівництва нації, народознавства, філософії історії та Людини. Своєю творчістю і багатогранною літературною, громадською діяльністю він створив цілу епоху в історії української культури та літератури. Франко був не тільки письменником, а й великим ученим і публіцистом. Він був ніжним ліриком і відважним бунтівником, витонченим літературним майстром та вченим-енциклопедистом, першим з українських письменників, який заробляв на хліб літературною працею, а помер у неймовірній бідності. Його вірші «Каменяр» та «Вічний революціонер» стали класикою за життя, приваблюючи композиторів своїм духом і ритмікою. А п’єса «Украдене щастя» ось уже друге століття є окрасою репертуарів найкращих театрів України. Поема «Мойсей» своєю філософією захоплює тисячі дослідників – літературознавців, філософів, істориків.

  26 серпня з нагоди 160-річчя від дня народження Івана Яковича Франка у книгозбірні №3 відбувся день інформації «Йдемо Франковими стежками».

  Протягом дня кожна категорія користувачів могла відкрити для себе щось нове та пізнавальне. Книжкова виставка познайомила читачів з творами письменника та літературою про його життя та творчість. Бібліотекарі абонементу провели коментований перегляд літератури біля книжкової полиці «Весно, ох довго на тебе чекати…»

  Особливо зацікавив читачів філологічний експрес: вікторина «Чи знаєш ти твори І.Франка», кросворд за повістю «Захар Беркут», цікаві факти з життя письменника.

  Під час онлайн-години відвідувачів зацікавила віртуальна екскурсія у Львівський музей Івана Франка. Пісні на слова поета нікого не залишили байдужими.

  Для маленьких читайликів відбулася подорож казками письменника «Іван Франко – дітям». Голосні читання «В гостях у Лиса Микити» доповнились розгадуванням кросворду за цим твором.

  Метою наших заходів є популяризація творчості письменника, його вагомого внеску у становлення української нації та вшанування пам’яті великого Каменяра. Мандрувати стежками його творчості було цікаво і повчально.

  Частіше приходьте в бібліотеку. Читайте багато, бо, як писав Іван Франко:

  Книги – морська глибина,

  Хто в них пірне аж до дна,

  Той, хоч і труду мав досить

  Дивнії перли виносить.

  Наталія Добровольська, пр. бібліотекар філіалу №3.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше