• Ми відповідальні за тих, кого приручили

  Ми відповідальні за тих, кого приручили

   

  З того часу, як людина зайнялася одомашненням тваринного світу, з’явилися тварини, що цілком підкорилися їй, стали невід’ємною частиною її власного середовища. Людина взяла на себе відповідальність і встановила правила, що дозволили їй з успіхом вести домашнє господарство.

  Бездомні тварини стали з’являтися практично відразу. Десь вони втрачали своїх господарів, а десь були просто викинутими за непотрібністю, завжди залишаючись вірними цьому, вже зовсім не чужому їм, людському світу.

  20 серпня людство відзначає Всесвітній день безпритульних тварин. Саме їм була присвячена бесіда-ілюстрація «Їхнє право на життя», яку підготували та провели бібліотекарі ЦДБ. Розпочалася вона з розповіді про пам’ятники тваринам у світі, які читачі могли побачити на книжковій виставці. А розповідь про те, як люди вчиняють з тваринами, що бувають «людянішими» за них самих, зворушила читачів та викликала непідробні емоції, адже у багатьох є домашні улюбленці і, як, сказав Сент-Екзюпері, ми відповідальні за тих, кого приручили.

  Звідки ж беруться безпритульні собаки та кішки, що плутаються під ногами перехожих і з надією заглядають їм у обличчя? Вони ж такі самі мешканці наших міст, лише без даху над головою та шматка хліба. Тому і визначило людство такий день обездолених тварин, щоб кожен міг замислитися про те, що людину характеризує її ставлення до братів менших.

  А ще читачі дізналися про ставлення до безпритульних тварин у розвинених країнах, що там є притулки і закони, які їх захищають. В Білій Церкві ж такими тваринами займається ветеринарна служба та волонтери. Але цього року з місцевого бюджету виділені гроші для будівництва притулку для тварин, і хочеться сподіватися, що незабаром на наших вулицях поменшає тварин з голодними благальними очима.

  Головним меседжем бесіди стали слова: «Не викидайте своїх вихованців на вулицю, поділіться своїм бутербродом з безпритульною твариною, не женіть її, а допоможіть знайти нового господаря!».

   

  Валентина Голубенкова, зав. сектором ЦДБ.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше