• У світі "Бабусиних оповідок " Тетяни -Таїни Братченко.

  21 жовтня у „Літературній вітальні" Центральної бібліотеки відбулася презентація книги Тетяни-Таїни Братченко „Бабусині оповідки".


  Народження книги, як і народження людини, — подія визначна. Сьогоднішня іменинниця Тетяна-Таїна Братченко працює на літературній ниві вже давно. Справжнім авторитетом для неї завжди був батько — Іван Братченко. Значну частину життя віддала журналістиці. Друкувалася у журналах „Ранок", „Жінка", „Перець", в обласній та центральній пресі. У світ вийшли її гумористичні збірки „Гуманітарна допомога", публіцистичні книжки „Дотик до чужої долі", „Покликання", „Портрет циганки" та збірка казок „Про малят і звірят".

  Сьогодні авторка представляла нову книгу „Бабусині оповідки". Допомогли їй з'явитися на світ літературний редактор Володимир Іванців, ілюстратор Галина Невінчана та видавець Анатолій Гай.

  До гостинної зали завітали бібліотечні працівники, літератори, митці Білої Церкви. Кожен з присутніх уже ознайомився з книгою та ділився власними враженнями щодо прочитаного.

  Т.В. Качанова — працівник Центральної бібліотеки — розповіла, що книга особливо прийшлася до душі її маленькому синові. Доробок зумів стати справжнім помічником у навчанні для дитини. Розповіді побудовані на народних повір'ях, легендах, в них можна знайти тлумачення багатьох слів: паляниця, галушка, журавель, райдуга, веселка, вирій. Рясніє книга і фразеологізмами, що розширює світосприйняття кожної дитини. Пригадалися істини, відомі з дитинства - про шматочки хліба, які не можна відщипувати, бо будуть задирки на пальчиках; про ластівчині гнізда, які не можна чіпати, бо на обличчі з`явиться ластовиння.

  Провела паралель між книгами Гарафини Маковій "Затоптаний світ" та Таїни Братченко "Бабусині оповідки" Ганна Нагорна. Не знаючи ні медицини , ні науки, в оповідках про рослини народ зберіг лише прикмети. Дійсно, науковці пізніше довели корисність згаданих рослин. Працівник дитячої бібліотеки О.В.Бульда розповіла, що книга вже презентована дітям. Доступна мова з дотепним гумором та мудрою народною педагогікою прийшлися їм особливо до душі.

  Творчий доробок Таїни Братченко допомагає вивченню найголовнішого шкільного предмета — рідної мови. І. В. Поліщук взяла для себе на озброєння книгу „Казки про малят і звірят". „Матеріал книги особливо допомагає, коли вивчаємо дієслово, частини мови, пряму мову, діалоги", - зазначила вона.

  Головне досягнення автора, вважає Віктор Євтушенко, що розповідає вона від свого імені та передає власні переживання. Розповіді бабусі Федори оповиті чарами народної творчості та мудрості багатьох поколінь.

  Книга стане в нагоді не тільки дітям, а й дорослим. Адже так приємно полинути у світ дитинства та згадати розповіді власної бабусі.

  Алла Ярмульська

  Наш городок .- 2008 - 30 жовтня .-С.6  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше