• Іменини, іменини, світлофор святкує нині Іменини, іменини, світлофор святкує нині Іменини, іменини, світлофор святкує нині

  Правила дорожнього руху необхідно вивчати з дитинства. Ці знання допомагатимуть уникнути неприємностей, які можуть трапитись на вулиці, а іноді й врятувати життя.

  Дитяче свято «Іменини, іменини, світлофор святкує нині» провели бібліотекарі філії №6 для своїх наймолодших користувачів.

  На умовному автомобілі діти разом із завідуючою книгозбірнею Надією Гавриловою подорожували вулицями міста, а помічником слугувала виставка-інсталяція «Світлофор – наш вірний друг».

  На зупинці «Історична» дітлахи дізналися про історію створення світлофора та його перший вигляд. З’ясувалося, що спочатку світлофором управляли вручну. Він мав два крила: підняті означали «стоп», а опущені – «рух з обережністю». У темний час доби використовувався газовий ліхтар, який перемикав спеціальний поліцейський. Вважають, що справжній світлофор народився 5 серпня 1914 року. Він старенький, має понад 100 років. Назва світлофора походить від двох слів: українського слова «світло» і грецького «форос» – той, що несе. Отже, у перекладі слово світлофор означає – «той, що несе світло».

  Цікавою і пізнавальною виявилася зупинка «Літературна», на якій учасники заходу уважно прослухали «Казку про правила дорожнього руху», яку написав Пес Бровко. Мудрі та розумні казкові герої допомогли дітям здійснити пішохідну мандрівку містом, вивчити дорожні знаки, навчили правильно переходити вулицю та поводити себе в транспорті.

  Маленькі читачі переконалися, що Правила дорожнього руху потрібно пам’ятати і обов’язково їх дотримуватись, щоб зберегти життя не тільки собі , а й іншим пішоходам. Малеча залюбки перегортала сторінки книги В.Дишлового «Правила дорожнього руху для дітей.

  Сподобалася юним читайликам зупинка «Загадкова», під час якої вони мали змогу відгадувати загадки про світлофор, пішохідний перехід, дорожні знаки та транспортні засоби.

  На зупинці «Всезнайки» діти відповідали на запитання вікторини «Знай – пам’ятай», а потім всі разом розмальовували світлофор.

  Кінцевою зупинкою була «Ігрова». Тут на мандрівників чекала естафета «Пішохідний перехід» та ігри «Сигнали світлофора», «Займи своє місце», «Продовжити речення». Малята продемонстрували свої знання, вміння та навички безпечної поведінки на вулицях і дорогах міста, а це є запорукою власної безпеки. А головне, добре запам’ятали сигнали світлофора і усвідомили, що


  Світлофор потрібен всім: і дорослим, і малим.

  Він багато чого може – пішоходам допоможе!

   

  Надія Гаврилова.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше