• Година духовності в бібліотеці для дітей Година духовності в бібліотеці для дітей Година духовності в бібліотеці для дітей

  28 липня – день Святого рівноапостольного князя Володимира, день Хрещення Русі, який в цьому році збігається зі святкуванням тисячоліття духовно-культурних зв’язків Київської Русі та Святої Гори Афон. В цей в бібліотеці №1 для дітей проведено  годину духовності "Афонська спадщина важлива складова української національної духовної культури і традицій” для вихованців ЦСПРД "Злагода”.

   
  Провідний бібліотекар Валентина Ткачук розповіла дітям про історію прийняття християнства в Київській Русі, про те, що з прийняттям  нової релігії Русь увійшла в сім’ю християнських народів Європи, долучилася до християнської культури та цивілізації. І за часів правління великого князя Володимира Київська Русь досягла небувалого розквіту.
   
  У Києві було побудовано багато церков і монастирів. Серед них найбільший і найвідоміший – Києво-Печерська лавра, засновником якої був святий  Антоній, котрий у  юні роки  відчув потяг до вищого духовного життя і наважився йти на Афон. В одній з обителей Афона він прийняв постриг і почав усамітнене життя в печері біля цього монастиря, яку й  досі показують.     Коли Антоній здобув у своїх подвигах духовну досвідченість, ігумен дав йому послух, щоб він йшов на Русь і насадив чернецтво в цій новопросвіченій християнській країні. Антоній покорився. Коли преподобний Антоній прийшов до Києва, тут було вже декілька монастирів, заснованих за бажанням князів греками. Але святий Антоній не обрав жодного з них, оселився в двосажневій печері, викопаній пресвітером Іларіоном. Це було в 1051 році. Тут святий Антоній продовжував подвиги суворого чернечого життя, якими славився на Афоні: їжею його були чорний хліб через день і вода в дуже помірній кількості. Незабаром слава про нього рознеслася не лише по Києву, але і по інших руських містах. Багато хто приходив до нього за духовною порадою і благословенням. Деякі стали проситися до нього на проживання. Коли число сподвижників преподобного Антонія зросло до 12, він віддалився на сусідню гору, вирив собі печеру і став трудитися в затворі.
   
  Заснована преподобним Антонієм  Києво-Печерська обитель зробилася зразком для інших монастирів і мала велике значення для розвитку Української церкви.  З її стін виходили знамениті архіпастирі, ревні проповідники віри і чудові письменники.  Істинна побожність ченців Печерського монастиря, які зберігали суворий дух чернечого життя Антонія, здобула загальну пошану, і він, як найстаріший український монастир, став називатися лаврою. Багато довелося лаврі перетерпіти різних негараздів, але, занепадаючи з зовнішнього боку, вона знову відновлювалась і процвітала духовно, будучи фортецею православ’я в тяжкі часи боротьби за православну віру. Нині Свято-Успенська Києво-Печерська лавра – одна з найбільших православних святинь України, монастир Української православної церкви зі статусом лаври. В Ближніх і Дальніх печерах лаври покояться нетлінні мощі святих отців Києво-Печерських. Нині монастирське життя зосереджене на території Нижньої Лаври. На території Верхньої Лаври діє музейний комплекс  "Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник”.
   
  Годину духовності було  продовжено онлайн  переглядом  фотовиставки, присвяченої  історії Святої Гори Афон, яка відбулася 24 липня в Києво-Печерській Лаврі. Діти побачили   унікальні фотографії Святої Гори. Бібліотекарі ознайомили учасників заходу з  книгами про  історію Хрещення Русі, які є у  бібліотечному фонді.

                        Валентина Шлапацька, завідуюча бібліотекою №1 для дітей.  Поділись з друзями:
Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше