• Свято музики та духовності

  Багата і славна історія народної культури Київщини. В її творчій палітрі залишив свій доробок Іван Семенович Козловський. Цей володар голосу неповторної краси народився 11 березня (за новим стилем) 1900 року в селі Мар'янівка Васильківського району. Помер співак 21 грудня 1993 року у Москві.


  Даниною пам'яті йому став п'ятий обласний огляд-конкурс камерної вокальної музики ім. Козловського.

  Близько п'ятдесяти вокальних ансамблів та окремих виконавців взяли участь у конкурсі, фіналістами якого стали талановиті співаки з міст Біла Церква, Ірпінь, Переяслав-Хмельницького, Обухівського, Вишгородського, Бориспільського, Іванківського, Макарівського, Згурівського та інших районів.

  17 жовтня у Будинку камерної та органної музики відбувся заключний концерт переможців п'ятого обласного огляду-конкурсу камерної вокальної музики імені Івана Семеновича Козловського.

  Різноманіття колективів, які брали участь у конкурсі-огляді, вражає. В просторій залі Будинку камерної та органної музики лунали виступи як окремих вокалістів, так і ансамблеве виконання.

  Компетентне журі у складі Н.М. Кричко — голови журі, заслуженої артистки України, професора кафедри музичного мистецтва Київського національного університету культури і мистецтв; К.І. Мамчур — викладача-методиста інституту музики, завідувача відділу сольного співу інституту музики ім. Глієра; Н. Г. Жолуденко — заслуженого працівника культури України; Г.Ф. Камінської— заступника голови Київського обласного відділення національної всеукраїнської музичної спілки, Н. Л. Зурабян — заступника директора Київського обласного центру творчості та культурно-освітньої роботи; Г. Б. Щегловської — головного спеціаліста з питань роботи навчальних закладів управління культури і туризму Київської обласної державної адміністрації справедливо оцінювало виступи вокалістів.

  У своєму вітальному слові В. Г. Романчишин, начальник управління культури та туризму Київської обласної державної адміністрації, зазначив, що кожної осені збираються шанувальники творчості славетного земляка Івана Козловського. „Приємно відзначити, що кожного року кількість бажаючих взяти участь у конкурсі збільшується. До фіналу доходять лише справжні виконавці. На рідній землі Козловського є багато молодих талантів, які гідно несуть славу української пісні. Сподіваюся, що серед учасників нинішнього конкурсу буде хоча б кілька професійних співаків у майбутньому", - додав він.

  Присутніх у залі педагогів та їхніх вихованців зі святом музики та академічного вокалу привітала К. І. Мамчур, завідувач відділу сольного співу інституту музики ім. Глієра.

  „В душах дітей залишається світло, яке несе музика. Навіть якщо вони не стануть професійними співаками — будуть пам'ятати, яке це щастя", — зазначила вона. Символічно, що відкривала це прекрасне свято музики лірична пісня „Молитва за Україну" у виконанні ансамблю „Росинка" дитячої школи мистецтв ім. І. С. Козловського з с. Мар'янівка Васильківського району, батьківщини тенора. Нині колектив працює під керівництвом Марії Луценко.

  З особливим натхненням самодіяльні таланти виконали такі пісні: українську народну пісню в обробці Леонтовича „Щедрик" у виконанні ансамблю Обухівської дитячої школи мистецтв під керівництвом Олесі Світлакової; „Пісню про матір" у виконанні Катерини Гаврилко з дитячої музичної школи м. Вишгород; українську народну пісну у обробці Коломійця „Очеретом качки гнала..." у виконанні Анастасії Ранчинської зі школи мистецтв і ремесел с. Велика Олександрівка Бориспільського району під керівництвом Ірини Скрябіної; українську народну пісню „Ой, там, на точку, на базарі" у виконанні Каріни Москаленко з дитячої музичної школи №3м. Біла Церква під керівництвом Наталії Пренделас та багато інших.

  На завершення всі учасники конкурсу-огляду виконали арію з опери „Наталка-Полтавка". Запальна українська пісня зворушує душу, заставляє серце тремтіти від насолоди. Українці завжди були співочою нацією, а такі зустрічі показують, наскільки наша земля багата талановитими людьми.

  Алла Ярмульська

  Наш городок .-2008 .- № 43 (280).- 23 жовтня .- С7  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше