• “Мала виставкова зала бібліотеки №5 “Скарб душі”

  За два роки введення в дію Малої виставкової зали у бібліотеці значно зросла активність наших читачів та інтерес до проведення культурно – корисного дозвілля як молоді, так і дорослих читачів.


  Вибір цієї форми роботи дав свої позитивні результати, адже у нашій бібліотеці читають дуже талановиті люди. Особливо багато майстринь народної вишивки. Серед них наші багатолітні читачки Майя Терещенко, Галина Ліщук, Людмила Підлісна, Ганна Грабар, Марія Брюханова.

  Створення галереї дає змогу нашим майстриням представити на глядацьку оцінку свої роботи, отримати відгуки читачів, розкрити свій творчий потенціал та надихнути інших людей створювати своїми руками такі ж мистецькі витвори, щоб відроджувати народні промисли.

  Дуже цінним у роботі з народними майстринями є проведення майстер-класів для читачів бібліотеки (звичайно ж, за бажаннями останніх), а також змога обмінюватися ідеями, картинками, нитками, можливість поспілкуватися між собою самим майстриням, обмінятися досвідом роботи, навчитися різним стилям вишивки та обрамленню вже готових робіт.

  Цікаво пройшли майстер-класи народної майстрині з витинанок Надії Кравець. Найкращими її учнями були школярі молодших класів та підлітки-дівчатка, які переймали майстерність витинання сніжинок не тільки напередодні Нового року, а й декілька разів збиралися навчитися цьому диву паперових виробів під час зимових канікул. У дітей з'явився інтерес творити чарівні речі своїми руками. Вироби Надії Іванівни та її учениць демонструвалися на виставці. Багато схвальних відгуків отримала ця виставка та з'явилися нові бажаючі перейняти таке вміння. Усі наші юні читачі були горді з того, що їхні роботи експонувалися перед відвідувачами бібліотеки.

  Велику естетичну насолоду отримували користувачі бібліотеки від перегляду робіт Олени Хоружої: виробів холодного батику (вільний стиль), папірокручення та ліпки з солоного тіста. Ця виставка ознайомила з дивовижними роботами, які під силу зробити кожному, було б бажання. А вироби, які були представлені на ній, якраз і викликали великий інтерес серед молоді. Ніколи не відгадаєш, що Одарка і Карась із «Запорожця за Дунаєм» виліплені з солоного тіста, чи корзинка з трояндами зроблена способом папірокручення.

  Така виставка сприяє розвитку творчого мислення і фантазії, пробуджує бажання самому спробувати творити.

  Надзвичайною увагою з боку читачів користувалася виставка флористики Світлани Карпової, яка люб'язно надала свої витвори для ознайомлення широкого загалу людей. Вироби з соломки, з насіння, з листя, з лози у кожного викликали зачудування. Майстерність їх виконання вражаюча. Світлана Омелянівна видала ще й дві методичні розробки на допомогу народним умільцям, яких цікавить такий вид творчості і багато читачів скористалися цими книгами.

  Ніколи не була без уваги глядачів і виставка вишиванок шовковими стрічками Людмили Підлісної. Що вже за золоті соняшники, голубі проліски, рожеві троянди, біло-срібні конвалії ожили на картинах майстрині! Якраз вони й зацікавили найбільше п'ятикласниць, шестикласниць і семикласниць - читачок філії № 5. Щодня дівчатка зграйками прибігали до бібліотеки, поки діяла виставка, і перемальовували, перефотографували для себе ескізи виробів.

  Потім самі стали приносити на виставку свої вироби з ялинкових і соснових шишок, з моху, квасолі, шипшини, кленових метеликів, морських ракушок, кори дерев. І ми теж зробили виставку флористики, учасниками якої були Інна Зайцева, Сакал Марина, Козловська Анна, Фартушна Аліна.

  Різнобічні творчі інтереси наших читачів. У кожного є своє хобі. Цим і цікава для нас кожна людина, що ми в змозі допомогти їй розвинути захоплення. Майже місяць привертала увагу читачів виставка новорічно-різдвяних листівок читачки Тетяни Білої. Це була лише частина її колекції, але ми зробили експозиції з листівками Діда Мороза і Снігуроньки, з годинниками, зі звірятами, з ялинками, зі знаками років за Східним календарем, їх змогли побачити учні Білоцерківської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату, студенти та викладачі юридичного факультету БНАУ, школярі ЗОШ № б під час зимових канікул та всі наші читачі.

  Значний інтерес до свого минулого, до історії рідного міста підігріває і фотовиставка, на якій розміщені світлини стародавньої Білої Церкви: її вулиць, річки Рось, поромної переправи через неї, історичних архітектурних споруд. Читачі різних вікових категорій зупиняються перед нею. Адже нікого не залишає байдужим той край і та сторона, де ти народився, зробив перші кроки. Ця краєзнавча виставка«Біла Церква. Подих давнини»допомагає формувати любов до своєї батьківщини. Історичну тематику нашої держави продовжує виставка історичного портрета «Гетьмани України», на якій представлені кольорові портрети десятьох державних діячів, відомих постатей України, яких повинен знати кожен з нас і гордитися ними, бо вони наше славне минуле. Це наш дух козаччини, наш дух відродження і тому приклади любові до України повинні постійно бути перед очима, формувати патріотичні почуття. Славні сторінки історії України висвітлив всесвітньо відомий художник-графік Сергій Якутович. Його роботи передані нам у дар Борисом Делоном за сприяння Міжнародного благодійного фонду «Наша спадщина». Періоду козаччини присвячено всі тринадцять робіт колекції. До Дня козаччини приурочене відкриття цієї виставки.

  Особливу привабливість і затишок приміщенню нашої бібліотеки надають картини Володимира Кокоріна, зібрані під загальною назвою «Олександрія» очима Володимира Кокоріна». В одинадцяти акварелях митця змальовані найчарівніші пейзажі нашої зеленої перлини. Якщо врахувати те, що наша бібліотека знаходиться за декілька десятків метрів від цього паркового дива, а читачі щоденно можуть бувати там, то мистецькі краєвиди дуже близькі їм і рідні.

  За період організації малої виставкової зали у бібліотеці № 5 відбулися вісімнадцять виставок наших читачів. І також їхні роботи експонувалися у міській виставковій залі при бібліотеці-філіалі № 8 та в Будинку органної та камерної музики. Ця робота буде проводитися й далі. Ведеться пошук і виявлення художніх захоплень нових читачів. Широко інформуються всі користувачі бібліотек про виставкову роботу бібліотеки. Зважаючи на те, що при бібліотеці діє любительський Жіночий клуб, то дана форма роботи допомагає нам у проведенні засідань клубу, служить не тільки окрасою, а й часто виступає предметом наших обговорень, зустрічей з авторами. Про Малу виставкову залу при бібліотеці повідомляли засоби масової інформації: місцеві газети, місцеве радіо та телестудія «Крокус». Оголошення про відкриття виставок ми розміщуємо в ЗОШ № 6,16, ДНЗ № 40, 2 та на юридичному факультеті БНАУ.

  Виконуючи естетичну, культурно - дозвіллєву, інформаційно-довідкову функції, представлені на виставках роботи доповнюють діяльність бібліотеки. Втілення проекту «Мала виставкова зала «Скарб душі» дає змогу бібліотеці покращити свою роботу з читачами, знайти їхні спільні інтереси, розкрити творчі особливості кожного, підтримувати й розвивати їх далі. Кожен читач отримує право самореалізації, причому безкоштовно може отримати інформаційну підтримку, адже його роботи побачать 1510 наших читачів, безкоштовно надане приміщення для демонстрації робіт, яке охороняється. У нас автор має змогу поспілкуватися з глядачами, заручитися підтримкою керівників відділу культури міста.

  Реалізація цього проекту сприяє формуванню позитивного іміджу нашої бібліотеки та підвищує якість обслуговування її користувачів. А також у нашій бібліотеці при бажанні Ви зможете показати усім своє розуміння краси, інтелекту, культурного дозвілля, захоплення, колекції, свій талант і вміння. Всі творчі особистості можуть розраховувати на нашу підтримку: безкоштовне надання приміщення для організації виставки; допомога у оформленні виставки; консультація по її презентації; залучення наших читачів до ознайомлення з експонатами виставки; широка рекламно-інформаційна акція.

  Ми знаходимося за адресою: вул. Клінічна, 4/2 (за готелем “Рось”). Наша електронна адреса: biblioteka5@ukr.net Кожен відвідувач отримає естетичне задоволення! Мирослава Ярчук, завідувачка бібліотеки № 5.

  Наш городок .- 2008 .- №43(280) .- 23 жовтня.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше