• Солом’яник запалає – про Купайло нагадає

  Солом’яник запалає – про Купайло нагадає Солом’яник запалає – про Купайло нагадає Солом’яник запалає – про Купайло нагадає Солом’яник запалає – про Купайло нагадає Солом’яник запалає – про Купайло нагадає

   

  Найколоритніше та найцікавіше свято, яким закінчується літній сонячний цикл календарних дохристиянських свят – це свято молоді – Купало або Купайло. Нині святкують Івана Купайла не тільки дорослі, але й діти. Приготування до купальських дійств бібліотекарі філіалу №1 почали ще 6 липня в парку культури та відпочинку ім. Т.Г.Шевченка рукомеслом «Солом’яник запалає – про Купайло нагадає» для вихованців ЦСПРД «Злагода» та дітей з батьками, які гуляли у парку.

  Існує безліч легенд про магію купальської ночі, розповідала Олена Крищенко дітям, а день Купайла святкується на честь сонця – джерела життя та радості. Тому в цей день прийнято плести вінки, квітчати Купайло та розпалювати багаття, як символ сонця на землі. Хто його насмілиться перестрибнути – отримає здоров’я на весь рік. Уважно послухавши поради, дівчатка залюбки сплітали віночки з польових квітів деревію, полину, м’яти, шовкової трави, плакун трави, ромашки на щастя, на долю, на чорнії брови. Перехожі зупинялися, аби помилуватися, як вправні маленькі ручки творять справжню красу. Хлопчики теж не гаяли часу, а жваво підтримували розмову: "Що таке КУПАЙЛО? Навіщо дівчата плетуть віночки? Чому у назві свята присутнє ім’я ІВАН; Що станеться з людиною, якщо вона знайде чарівну квітку папороті?” Сплетені віночки малята понесли до річки, де продовжилося святкування, аби пустити їх на воду.

  Продовжили свій майстер-клас з плетіння вінків бібліотекарі філіалу №1 ввечері біля річки під час міського святкування. Черга бажаючих уквітчати свої голови купальськими вінками, здавалося, не матиме краю. Жаль, що не всі усвідомлюють чудодійну силу рослин, зібраних власними руками. Адже, майже всі хвороби лікують купальським зіллям. І кожен збирає його згідно своєї потреби: старенькі бабусі – від «вроків», від домовиків і відьом... Жінки – до злагоди у родині, для купеля дітей. Бездітні жінки – щоб мати дітей, а дівчата – щоб прихилити до себе коханого хлопця, або навпаки. А ще важливо знати, що не можна стрибати через Купальське вогнище будь із ким, а лише з судженим (судженою).

  Шановні друзі! Нехай це саме чарівне і запальне свято Івана Купали принесе вам трохи чарів до вашого життя. Ставайте в дружний хоровод, і нехай священний вогонь очистить ваше життя від усього злого і непотрібного. Шукайте свою чарівну квітку папороті. Зі святом вас!

  Валентина Шлапацька.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше