• Ой на Івана, ой на Купала

  Ой на Івана, ой на Купала Ой на Івана, ой на Купала Ой на Івана, ой на Купала Ой на Івана, ой на Купала Ой на Івана, ой на Купала


  Івана Купала найколоритніше і найцікавіше свято, яке увібрало в себе енергетику поколінь. Воно дійшло до нас ще з давніх часів. Язичницьке Купало після прийняття християнства трансформувалося в церковне свято Івана Купала.

  Наші далекі предки вірили в магічну силу природи. Згідно з повір’ями, у ніч на Івана Купала дерева переходять з місця на місце і розмовляють одне з одним, а трави набувають чудодійної сили. За традицією, в Купальську ніч ніхто не повинен спати. Після заходу сонця в річки та озера кидали освячені трави та квіти, купалися оголеними, а потім збиралися біля багаття − Купальця, де і починалося буйне та веселе свято і дівочі ворожіння.

  Народні традиції святкування Івана Купала були відтворені працівниками Центральної бібліотеки на засіданні клубу любителів книги "Фортуна”. Завідуюча бібліотекою Людмила Чупак розповіла про головних персонажів дійства − Купала і Марену, опудала яких виготовили і прикрасили бібліотекарки, легенди, міфи, повір’я і ворожіння давніх українців, про народні гуляння у різних регіонах України.

  Марія Постоєва, авторка віршів і помічник народного депутата Олександра Марченка,прочитала присутнім поезії про Україну, народні звичаї, жінок і, звичайно, про кохання.

  Лариса Кузьмінська, бібліотекар філіалу №1 для дітей, солістка народного хору "Від серця до серця” потішила книголюбів купальськими піснями.

  Народна майстриня, Ксенія Донська разом зі своєю ученицею Владою провели для учасників дійства майстер-клас по плетінню купальських вінків і ляльок-мотанок. Дорослі, як діти, раділи вінкам, фотографувалися, водили танок. Особливо були вражені почутим і побаченим запрошені на свято переселенці зі Сходу Наталія, Альона, Анна і її шестирічний синок Марк.

   

  Ніна Сорокун, зав. відділом ЦБ.

   

     Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше