• На вінок роса упала, в нас на вулиці Купала

  На вінок роса упала, в нас на вулиці Купала На вінок роса упала, в нас на вулиці Купала На вінок роса упала, в нас на вулиці Купала

  Свято Івана Купала найколоритніше та найцікавіше магічне народне свято. Одним із атрибутів купальських традицій є віночок, сплетений із різноманітних трав та квітів. Мистецтво плести вінок – ціла наука, яку сьогодні майже забули. А раніше вона передавалася з покоління в покоління. Важливо було знати, як і коли збирати квіти, як вплітати і зберегти, яке зілля з яким поєднувати, як замочувати квіти у рослинних соках щоб вони довше були свіжими, оскільки свіжий вінок – на добро.

  5 липня в бібліотеці-філіалі №9 був організований майстер-клас по виготовленню купальських віночків для дітей літнього табору «Літограй» (керівник О.Сітко), що працює при бібліотеці. Про історію виникнення купальських народних звичаїв, прикмети і повір’я свята, магічну ніч, коли молоді люди шукають чарівну вогняну квітку щастя – цвіт папороті, а також про різновиди українських віночків розповіла завідуюча бібліотекою Катерина Волинець. Майстер-клас по плетінню вінків провели бібліотекарі Галина Чередник, Тетяна Сулейманова, Ірина Люшинська, Тетяна Сєроус.

  Хлопчики, осідлавши дерев’яного коня, розносили по бібліотеці благу вісточку про Різдво Івана Предтечі. Дівчатка плели віночки, промовляючи такі замовляння: «Божа чічко, спущена Господом на землю для веселості людей, відорви від землі та й ходи мені на головку. Не щоднини, а на Івана, аби з мене зробилася панна, яка до свого милого файно доросте».

  Катерина Волинець.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше