• Подорож «У Купальську ніч щасливу, що дарує казку й диво»

  Подорож «У Купальську ніч щасливу, що дарує казку й диво» Подорож «У Купальську ніч щасливу, що дарує казку й диво» Подорож «У Купальську ніч щасливу, що дарує казку й диво» Подорож «У Купальську ніч щасливу, що дарує казку й диво» Подорож «У Купальську ніч щасливу, що дарує казку й диво»

   

  За православним календарем 7 липня відзначають Різдво Івана Предтечі. У народі це свято називають Івана Купала. Наші предки вірили, що в цей день трави мають найбільшу силу і збирати їх потрібно до сходу сонця. Також чарівну силу мала купальська роса. Щоб зберегти свою красу, дівчата вмивалися нею на світанку.

  Напередодні свята в бібліотеці-філіалі №6 відбулося дитяче свято – етнографічна подорож «У Купальську ніч щасливу, що дарує казку й диво», на яку були запрошені наймолодші користувачі бібліотеки, вихованці ДНЗ №27 «Червона Шапочка» груп «Калинка» та «Ягідка» (вихователь Валентина Святюк та методист Наталія Яцюк).

  На свято завітали українські Русалоньки, до речі, спіднички для них, напередодні «шили» з очерету працівники бібліотеки. Героями дійства були Купала, роль якого виконав Назар Баришев та дівчина-літо – Дар’я Слизька. Діти продемонстрували інсценівку «Запрошуємо разом з нами, Івана Купала відсвяткувати». Дівчатка прикрашали кольоровими стрічками Марену (вербову гілку – символ свята), дружно плели віночки та пускали їх умовним озером. Разом з бібліотекарем Людмилою Романюк дітлахи показали свою кмітливість, відгадуючи загадки, пограли у рухливі ігри, водили хоровод і співали пісні.

  Також малеча здійснила етнографічну подорож у Купальську ніч, під час якої діти прослухали легенди про чудодійне свято, звичаї та обряди українського народу: плетіння вінка, чарівну силу вогню та неперевершене значення цвіту папороті, яка, за легендою, цвіте лише раз на рік і шукати її потрібно опівночі. Про квітку папороті існує багато легенд. В одній з них розповідається, що той, хто цю квітку побачить, знайде старовинний скарб, а той, хто її зірве, почне розуміти мову тварин і птахів Тож всі разом вирушили на імпровізований пошук цвіту. Помічником пошуку слугував музикальний Місяць та яскрава посмішка Зірки. А щоб швидше знайти цвіт папороті, присутні повинні були виконати низку завдань, з якими маленькі читайлики справилися на відмінно. Перешкоди подолали швидко й уміло, тому знайшли папороть, яка «цвіла» в умовному лісі серед книг.

  Свято супроводжувалося купальськими піснями. А ще, діти із задоволенням подивилися мультфільм «Як козаки наречених визволяли», який розпочинається зі свята Івана Купала.

  Дійство пройшло весело і цікаво!

   

  Надія Гаврилова, завідуюча бібліотекою-філіалом №6.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше